Linki:

 

 

 

Sprawdź swoje oszczędności

Zaloguj  się

 

 

 

 

POWRÓT

 

 

 

Zakończenie Roku Szkolnego 2017/2018

Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

 

 „Z miłości do gór”

 

Uczniowie klas IV-VII wraz z opiekunami w dniach 11-15 czerwca 2018 roku zwiedzali Zakopane oraz okolice i  poznawali przyrodę Tatrzańskiego Parku Narodowego, realizując program  zielonej szkoły.

            W drodze do Zakopanego wycieczka zatrzymała się w Zatorze, by skorzystać z atrakcji największego w Polsce parku rozrywki. Nie zabrakło śmiałków, dla których przyjemnością była przejażdżka rollercosterem.

Najbardziej męcząca okazała się wyprawa nad Morskie Oko. Wysiłek jednak się opłacił, bo widok  jeziora i rozciągających się obok szczytów Tatr Wysokich  zachwycił wszystkich, a  większość grupy zachęcił do dodatkowego spaceru szlakiem wokół Morskiego Oka.

Prawdziwą atrakcją był wjazd kolejką linową na Kasprowy Wierch. Niestety, szczyt spowijały chmury i słaba widoczność uniemożliwiła podziwianie panoramy Tatr. Udało się jednak poznać roślinność charakterystyczną dla tej partii gór, zaobserwować zmiany pogody, sprawdzić budowę skał i wpływ warunków atmosferycznych na ich trwałość.

Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli proces wytwarzania oscypków podczas pobytu w bacówce i chętnie ich próbowali.

Przekonali się również, że wizyta w muzeum nie musi być nudna, ponieważ  Centrum Edukacji Przyrodniczej, do którego zaprowadził ich przewodnik, to miejsce promujące edukację w nowoczesnym wydaniu. Czekało na nich w środku kino 4D, największa w Polsce makieta Tatr, sala odkryć i wiele innych niespodzianek.

Nawet deszcz nie odstraszył miłośników górskich wędrówek. Choć siąpiło i zrobiło się chłodno, spacer Doliną Strążyską można zaliczyć do udanych, szczególnie ze względu na bogactwo roślin wapieniolubnych, niektórych bardzo rzadko w Polsce występujących.  Wodospad Siklawica pod północną ściana Giewontu zamykający dolinę spodobał się wszystkim.

Oprócz zajęć dotyczących przyrody Tatr w czasie zielonej szkoły sporo informacji uzyskali uczniowie na temat historii Zakopanego, folkloru podhalańskiego, architektury, mieli też okazję posłuchać gwary podhalańskiej. Zwiedzili chatę góralską, byli w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, na cmentarzu i w zabytkowym kościółku na Pęksowym Brzyzku, w kaplicy w Jaszczurówce oraz  obejrzeli  drewnianą willę zaprojektowaną przez Stanisława Witkiewicza, popularyzatora stylu zakopiańskiego. Oczywiście, nie mogło zabraknąć czasu na spacer po Krupówkach, zakupy na targu pod Gubałówką oraz wyprawę pod skocznię narciarską.

Po tak intensywnych zajęciach uczniów czekał relaks w basenach termalnych w Bukowinie Tatrzańskiej. Niektórym starczało jeszcze sił, by rozegrać mecz piłki nożnej w ośrodku „Limba”, w którym byli zakwaterowani.

Wracając do domu, uczestnicy zielonej szkoły odwiedzili Wadowice, by poznać miejsca związane z dzieciństwem patrona szkoły, Ojca Świętego Jana Pawła II.

Program Zielonej Szkoły był wypełniony różnorodnymi zajęciami, pięć dni minęło bardzo szybko! Uczniowie wrócili zadowoleni, z mnóstwem niezapomnianych wspomnień!

 

                                                                                                                                                               Tekst: J. Kopacz

  Zdjęcia: J. Wojtasik

 

Wycieczka do Ogrodu Botanicznego i Palmiarni w Łodzi

 

Rok szkolny na finiszu a my ciągle zdobywamy nowe doświadczenia i wiedzę. 19 czerwca uczniowie klasy 0 pojechali na wycieczkę do Łodzi. Celem wycieczki było zwiedzanie Ogrodu Botanicznego oraz łódzkiej palmiarni. Słoneczna pogoda sprzyjała spacerowi i podziwianiu pięknych okazów rodzimych roślin. Podziwialiśmy różnorodne, kolorowo kwitnące kwiaty oraz krzewy i drzewa. Szczególnie zachwyciła nas ogromna rabata kwitnącej lawendy. Następnie odwiedziliśmy skansen, który znajduje się na terenie ogrodu. Dzieci mogły zobaczyć jak kiedyś wyglądały wiejskie domy, jak były umeblowane. Zobaczyły dawny, tradycyjny ogród z charakterystyczną roślinnością, dawną pasiekę, studnię z żurawiem oraz stajnię. Podziwialiśmy także dawne maszyny rolnicze. Po lekcji historii nastał czas relaksu. Odpoczywaliśmy i bawiliśmy się wśród pięknej zieleni na tutejszym placu zabaw.

Kolejnym punktem programu była Palmiarnia. Tu oglądaliśmy rośliny egzotyczne: palmy, juki, bananowce, kakaowce, różnorodne kaktusy, piękne egzotyczne kwiaty, itp. Najwięcej zaciekawienia wzbudziły rośliny mięsożerne. Dzieci z zaciekawieniem oglądały różne gatunki ryb, żółwi i motyli. 

Z ostatniej w tym roku wycieczki wróciliśmy zmęczeni, ale bogatsi o nowa wiedzę i jak zawsze w doskonałych humorach.

 

Tekst: R. Stępień

 

 

Święto  Mamy i Taty w zerówce

 

15 czerwca w odbyła się w klasie 0 uroczystość z okazji Święta Mamy i Taty. Na zaproszenie najmłodszych uczniów naszej szkoły przybyli rodzice oraz społeczność szkolna na czele z p. dyrektor Iwoną Gabryszewską. Przedszkolaki, jak co roku bardzo się postarały i z dużym zaangażowaniem zaprezentowały program artystyczny dedykowany ukochanym rodzicom. Wesołe wierszyki recytowane przez dzieciaki ukazały w humorystyczny sposób codzienne życie rodziny, a piosenki i taniec w wykonaniu przedszkolaków wzruszyły do łez. Nie zabrakło oczywiście podziękowań dla rodziców za miłość oraz codzienny trud i troskę.  Następnie rodzice otrzymali własnoręcznie wykonane przez dzieci upominki.

Uroczystość była doskonałą okazja do wręczenia nagrody Marcelowi Kowalskiemu za zajęcie I miejsca w powiatowym konkursie plastycznym „Czyste powietrze wokół nas” oraz wyróżnienia dla Nikoli Mikulińskiej za udział w w/w konkursie.

Rozdane zostały także nagrody w konkursie plastycznym w ramach projektu „Tajemnice ścieżek przyrodniczych województwa łódzkiego”. W konkursie „Bądź jak bóbr- z tego, co znajdziesz w lesie coś fajnego zrób”. I miejsce zdobyli: Maciej Niemiec, Malwina Warczyk, Roksana Zięba, II miejsce zdobyli Amelia Sadłowska, Jakub Skoprupai Marcel Kowalski. III miejsce – Hubert Janecki, Oskar Malej, Lena Mierzwa, Nikola Mikulińska, Bartosz Pogorzała, Zosia Ryś, Błażej Walasik …

Tradycją naszych spotkań stało się, że finałową niespodzianką jest upieczone przez małych kucharzy ciasto „metrowiec”, które zachwyciło nie tylko smakiem, ale i oryginalna dekoracją. W tym roku była to kolorowa, przepyszna stonoga. Przedszkolaki ozdobiły metrowe ciasto kolorowymi groszkami i owocami. Rodzice i p. Dyrektor podziękowali przedszkolakom i ich wychowawczyni Romanie Stępień za prawdziwie domową atmosferę wspaniałego przyjęcia i docenili ogrom pracy włożony w jego przygotowanie. Przedszkolaki w nagrodę dostały super zimne lody!!!

 

Tekst: R. Stępień

Zdjęcia: I. Kurzyk

Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

 

 

XIV Pieszy Rajd po Ziemi Brzustowskiej 
,,Nenufary -2018 w 100-lecie Niepodległości”

 

Rajd odbył się w dniach 8-9 czerwca 2018 roku  po raz czternasty. Celem rajdu było ukazanie i promowanie walorów krajoznawczych najbliższej okolicy,  popularyzację czynnych form wypoczynku oraz działalności Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych, a zwłaszcza uczczenie setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

W imprezie uczestniczyło ok. 150 uczniów wraz z opiekunami. Łącznie 10 drużyn z terenu powiatu tomaszowskiego i piotrkowskiego. Szkoły reprezentowali uczniowie z Łaznowa , Królowej Woli, Milejowa, Inowłodza, Zawady, Straszowa, Tomaszowa Maz., Paradyża i oczywiście gospodarze z Brzustowa.

W imprezie nie mogło zabraknąć organizatorów- na uroczyste rozpoczęcie rajdu przybył Pan Bogdan Kącki - Wójt Gminy Inowłódz.

Tak jak w poprzednich latach, tak i w bieżącym roku, członkowie i opiekun Szkolnego Koła PTSM mogli liczyć na pomoc i wsparcie ZOT PTSM w Piotrkowie Tryb. oraz dyrektora szkoły Panią Iwonę Gabryszewską , nauczycieli i pracowników obsługi.

Imprezę swoją obecnością uświetnił Gminny Dziecięcy Zespół Ludowy ,,Cekinki".

Goście m.in. mogli wysłuchać pieśni patriotycznych w wykonaniu uczennic z zespołu. Był to sygnał do rozpoczęcia konkursu - ,,Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”. Zadanie, jakie stało przed uczestnikami rajdu, polegało na zaprezentowaniu jednego utworu w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie musieli wykazać się zdolnościami muzycznymi.

Po tak przepięknym rozpoczęciu imprezy przeprowadzono kolejne konkursy: wiedzy o PTSM, ekologiczny, ,,Ojczyzna to brzmi dumnie” – konkurs wiedzy historycznej.

Zmagania konkursowe przebiegały pod czujnym okiem jury.

Tegoroczna trasa rajdu rozpoczęła się w naszej szkole,  następnie piechurzy pomaszerowali do Spały, aby tam odwiedzić Muzeum Leśników i Drzewiarzy. Podczas pieszej wędrówki młodzi turyści zmierzyli się z kolejnym zadaniem- szukali ukrytych wcześniej kwiatów.

Po męczącym marszu (8km) w Spale na uczestników rajdu czekała kolejka carska, która obwiozła drużyny po najpiękniejszych zakątkach byłej letniej rezydencji prezydentów.

Kolejnym etapem eskapady była wizyta w COS-ie i zwiedzanie wystawy ,,Wycinanki- dla Niepodległej" oraz spotkanie z autorem prac panem Aleksandrem Dutkiewiczem.

 Po obejrzeniu  uczestnicy rajdu wrócili do szkoły, aby kontynuować turystyczną przygodę

-ognisko z pieczeniem kiełbasek  i dyskoteka.

Rano po śniadaniu przeprowadzono turniej piłki plażowej. Największą sprawnością fizyczną spośród uczniów  odznaczyła się drużyna z Gimnazjum w Inowłodzu, II miejsce zajęła drużyna ze Straszowa, zaś III- Gimnazjum Paradyż. Uczestnicy udowodnili, że sportowe wyzwania nie stanowią dla nich problemu. 

Na podsumowaniu turystycznej imprezy jury po nocnych obradach ogłosiło wyniki konkursów.

Konkurs- ,, Ojczyzna to brzmi dumnie”- konkurs wiedzy historycznej

I miejsce: Śliwka Patrycja – PSP Brzustów

                 Niemiec Julia – Gimnazjum w Inowłodzu

                 Zimnicka Katarzyna – SP nr 11 Tomaszów Maz.

II miejsce: Tkacz Maciej – SP Milejów

                 Comporek Kamila – SP Łaznów

III miejsce: Zielińska Martyna – SP Straszów

                  Biegała Aleksandra – Gimnazjum w Paradyżu

                  Bińczyk Kacper – SP Milejów

 

Konkurs- ,,Tu wszędzie jest moja ojczyzna”- konkurs muzyczny

I miejsce: Niemiec Julia- Gimnazjum w Inowłodzu

                 Warczyk Gabriela- Gimnazjum w Inowłodzu

                 Badura Zuzanna- Gimnazjum w Inowłodzu

II miejsce: Chudy Jakub – SP Królowa Wola

                  Wójciak Wiktoria - SP Królowa Wola

III miejsce: Glinka Kamila – SP Łaznów

                  Jachymczak Wiktoria – SP Łaznów

                  FelczaK Wiktoria - SP Łaznów

IV miejsce: Ryś Małgorzata – PSP Brzustów

Konkurs Ekologiczny

I miejsce: Felczak Dagmara - SP Łaznów

II miejsce: Ryś Małgorzata – PSP Brzustów

                Turlińska Sylwia- Gimnazjum w Paradyżu

III miejsce: Czerwińska Oliwia - SP Straszów

Konkurs Wiedzy o PTSM

I miejsce: Miszczyk Zuzanna - PSP Brzustów

II miejsce: Glinka Kamila - SP Łaznów

III miejsce: Warczyński Jakub - Gimnazjum w Inowłodzu

Konkurs ,,Szukamy kwiatów nenufar”

Kwiaty znaleźli: Bartłomiej Melka – Gimnazjum w Paradyżu

Piotr Wiaderny – Gimnazjum w Paradyżu

Bartłomiej Pogorzała – PSP Brzustów

Konrad Warczyński - PSP Brzustów

Zwycięskie drużyny i indywidualni uczniowie otrzymali nagrody sponsorowane przez Wójta Gminy Inowłódz.

Organizatorzy, czyli przedstawiciele Szkolnego Koła PTSM działającego przy naszej szkole , zadbali o liczne atrakcje podczas trwania imprezy. Goście wyjechali od nas bardzo zadowoleni z obietnicą, że wrócą za rok na jubileuszowy rajd.

Tegoroczna impreza przebiegała w miłej i odświętnej atmosferze, przy sprzyjającej aurze,

 atrakcyjnej malowniczej trasie oraz zaangażowaniu opiekunów, uczniów szkoły

w Brzustowie i zaproszonych gości.

Wszystkim serdecznie dziękujemy!

 

Tekst/ zdjęcia: J. Wojtasik

           

Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

 

 

Dzień Dziecka

W tym roku Dzień Dziecka uczniowie naszej szkoły obchodzili zupełnie inaczej niż do tej pory. Zostaliśmy zaproszeni przez organizatorów tj. Gminę Inowłódz i Gminny Oddział TPD w Inowłodzu na uroczyste świętowanie w Inowłodzu.

 

Cały dzień wypełniony był wieloma, ciekawymi atrakcjami. Zostaliśmy podzieleni na trzy grupy i każda grupa musiała udać się do innego miejsca w Inowłodzu, gdzie czekały na nas rozmaite atrakcje. Na zamku wzięliśmy udział w animacjach z konkurencjami sprawnościowymi i różnorodnymi zabawami. Było przeciąganie liny, bańki mydlane,  balony, wyścigi rzędów, wszystko w atmosferze śmiechu i zabawy. Na terenie OSIRu odbywały się  zajęcia taneczne Zumby, konkurencje sportowe oraz zajęcia artystyczne.  Najmłodsi uczniowie zostali zaproszeni na wycieczkę kolejką carską.

Oprócz zorganizowanych atrakcji można było jeszcze spotkać się ze strażakami i żołnierzami. Było przymierzanie stroi, kasków i tysiące pytań na temat wozów strażackich i bojowych. Nie mogło również zabraknąć Policji, która zaprezentowała wozy policyjne, psa tropiącego oraz konie. 

Wszystkie dzieciaki otrzymały na pamiątkę koszulki. Każda szkoła innego koloru – My byliśmy czerwoni i bardzo Nam ten kolor pasował. Nasi uczniowie wrócili do domów uśmiechnięci i zadowoleni, z nadzieję na kolejne, takie imprezy.

 

Tekst: I.  Kurzyk

Zdjęcia: M. Wiktorowicz

Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

 

TEATRZYKI PROFILAKTYCZNE

 

Dnia 29 – 30 maja odbył się XVI Przegląd Dziecięcych Teatrzyków Profilaktycznych w Królowej Woli. W przeglądzie wzięli udział uczniowie z 4 szkół. Naszą szkołę, w kategorii klas młodszych, reprezentowała klasa II. Uczniowie pod kierunkiem Pani Anny Kosylak przygotowali przedstawienie pt.: „Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło”. Bohaterowie sztuki to znane wszystkim dzieciom postacie bajkowe. Kreacje wzbudziły duże zainteresowanie publiczności i Jury. Mali aktorzy otrzymali Grand Prix.  Spektakl cieszył się dużym powodzeniem. Jury przyznało również nagrody indywidualne za kreacje aktorskie dla Julii Pogorzały, Agaty Skorupy i Oskara Ślązaka.

Drugą grupę wiekową prezentowała klasa VII ze sztuką „Opowieści z Olimpu” przygotowana przez Panią Jolantę Kopacz. Uczestnicy z uwagą śledzili zmagania aktorskie swoich kolegów. W starszej grupie wiekowej doceniono grę aktorską Zuzanny Miszczyk, Jakuba Ciesielskiego, Emila Wieczorka oraz Martyny i Wiktorii Niemiec.

Organizatorzy podziękowali wszystkim uczestnikom przygotowując upominki i słodki poczęstunek.

 

Tekst: A. Kosylak

 

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

 

          Uczniowie naszej szkoły w maju wzięli udział Powiatowym Konkursie Ortograficznym w Tomaszowie Mazowieckim.

     

MIEJSCE 3 – Alicja Cieślik i Maja Małocha

WYRÓŻNIENIE – Szymon Gawęda

 

          

Wycieczka do Rogowa

 

24 maja uczniowie klasy 0 wraz z kolegami z klas 0-II z Publicznej Szkoły Podstawowej w Inowłodzu wyruszyli na wycieczkę do Rogowa i Lipki. W Rogowie pod opieką przewodnika odbyliśmy spacer po Arboretum. Obejrzeliśmy wiele ciekawych gatunków drzew i krzewów oraz wysłuchaliśmy wielu ciekawostek na temat roślin. Szczególnie zachwyciły nas kwitnące magnolie, azalie i rododendrony. 

 

Następnie udaliśmy się do osady pszczelej w Lipce. Tutaj dzieci miały okazję uczestniczyć w lekcji przyrody o życiu pszczół. W oczekiwaniu na zajęcia mogliśmy podziwiać hodowlę królików, kur ozdobnych i kóz. Następnie uczestniczyliśmy w zabawach zorganizowanych przez gospodynię osady. Po wesołej zabawie gospodarz pszczelej osady zaprosił nas do ogniska i opowiadał dzieciom o tym jak zorganizowane jest życie w ulu oraz o roli pszczół w przyrodzie. Poznaliśmy wiele tajemnic i ciekawostek na ich temat. Degustowaliśmy różne przepyszne rodzaje miodu wyprodukowanego przez tutejsze pszczoły. Następnie przebrani w pszczelarskie kombinezony udaliśmy się do pasieki, gdzie w praktyce i z bliska mogliśmy obejrzeć ule i życie, jakie się w nich toczy. Widzieliśmy królową matkę, robotnice a trutnia większość z uczniów miała na dłoni.

W nagrodę za aktywne uczestnictwo w zajęciach dzieciaki uczestniczyły w grillu. Jedliśmy pyszne kiełbaski, które popijaliśmypysznym naturalnym sokiem z jabłek. Po grillowej uczcie znowu był czas na zabawy przy muzyce i rozgrywki sportowe. Na zakończenie tak mile i aktywnie spędzonego czasu każdy otrzymał w prezencie malutki słoiczek miodu. Zmęczeni, ale w doskonałych nastrojach wróciliśmy do domu.

 

Tekst/zdjęcia: R. Stępień

Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

 

 

Wycieczka do Mikrokosmosu

 

Uczniowie klasy 0 wraz z kolegami ze Szkoły Podstawowej w Inowłodzu odwiedzili 15 maja 2018 r. Park Edukacyjno-Rozrywkowy „Mikrokosmos” w Ujeździe.  Podczas wycieczki ścieżkami edukacyjnymi obejrzeli niezwykle realistyczne rzeźby owadów oraz mikroorganizmówi wysłuchali wielu ciekawostek z ich życia. Dodatkową atrakcją było otoczenie, czyli piękny ogród z wieloma odmianami drzew, krzewów i kwiatów. Uczniowie mieli także okazję obcować z żywymi ptakami egzotycznymi jak bażanty, papugi, czarne łabędzie i barwne mandarynki. Po wysiłku umysłowym był czas na integrację, zabawę i relaks na placu zabaw. Wybawieni, pełni wrażeń i nowych wiadomości wróciliśmy do szkoły.

Tekst/zdjęcia: R. Stępień

 

Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

 

Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

 

Dnia 17.05.2018r.  uczniowie klas I – III uczestniczyli w jednodniowej wycieczce z wykwalifikowanym przewodnikiem w Góry Świętokrzyskie. Jedne z najstarszych gór w Polsce i Europie urzekły uczniów. Mimo niepogody udało im się zwiedzić zabytki i ciekawe miejsca  znajdujące się w Świętokrzyskim Parku Narodowym. Wycieczkę rozpoczęto od obejrzenia figury Emeryka i wysłuchania legendy o tym klęczącym pielgrzymie. Pierwszym punktem wyprawy był wjazd  na św. Krzyż. Zwiedzanie rozpoczęto od wejścia na platformę widokową, skąd można było podziwiać gołoborza łysogórskie oraz piękno gór. Kolejnym etapem zwiedzania były krypta grobowa Jeremiego Wiśniowieckiego. Uczniowie mogli obejrzeć jego szczątki i posłuchać o tym, kim był. Następnie grupa udała się do Klasztoru Misyjnego o. Oblatów M. N., a w nim zwiedzała wnętrze Kaplicy Oleśnickich, gdzie znajdują się relikwie Krzyża Świętego oraz Wystawę Misyjną, którą stanowią przedmioty przywożone przez misjonarzy z całego świata. Uczniowie zeszli Drogą Królewską do Nowej Słupi i na obiad przejechali do Św. Katarzyny. Zwiedzili tam Klasztor Sióstr Bernardynek, który jest klasztorem klauzurowym, zamkniętym. Zakonnice stronią od kontaktu ze światem zewnętrznym i spędzają czas zgodnie z regułą zakonną: „w milczeniu, modląc się i pracując". Ostatnim celem wycieczki było odwiedzenie Muzeum Minerałów i Skamieniałości. Jest to muzeum autorskie, kolekcjonerskie, będące  efektem pasji właścicieli Ewy i Dariusza Siemońskich, jedno z największych i najpiękniejszych tego typu w Polsce. Ponad 1000 okazów minerałów, kamieni szlachetnych i skamieniałości  wyeksponowanych w 5 salach wystawowych na ponad 200 m kw. powierzchni. Każdy z uczniów, uczestniczył w pokazie szlifowania drogocennych kamieni oraz mógł wylosować swój własny „kamień szczęścia”.  

Do domów dzieci wróciły zmęczone, ale uśmiechnięte i pełne wrażeń. 

 

Tekst/ zdjęcia: K. Szymańska

Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

 

Święto Patrona

 

Dzień Patrona Publicznej Szkoły Podstawowej w Brzustowie obchodziliśmy w tym roku 18 maja – w rocznicę Jego urodzin. Było to bardzo ważne wydarzenie w życiu szkoły. Uroczystości rozpoczął przemarsz uczniów i nauczycieli z Panią Iwoną Gabryszewską – dyrektorem szkoły do kościoła pw.: Matki Boskiej Częstochowskiej w Brzustowie.                                                                                    

Tegoroczne obchody Dnia Patrona zainaugurowała uroczysta Msza Święta w intencji Szkoły z udziałem pocztu sztandarowego. Miała ona niezwykłą oprawę liturgiczną. Aby uczcić pamięć Jana Pawła II, podkreślić dostojność spotkania i wyrazić wdzięczność za jego Pontyfikat, uczniowie brali czynny udział: czytali czytania, rozważania, śpiewali psalm, pieśni papieskie, składali dary ofiarne.  Ksiądz proboszcz Marek Polewczyk w pięknym kazaniu nawiązał do dziecinnych lat Karola Wojtyły i Jego wielkiego zaangażowania w naukę Kościoła, przybliżył sylwetkę Patrona Szkoły, wprowadzając zebranych w chwilę zadumy nad słowami Ojca Świętego. Po Mszy Świętej odbyła się adoracja i ucałowanie relikwii Świętego Jana Pawła II przez wszystkich uczestników uroczystości.                               

Spotkanie nabrało wymiaru wielkiego, pięknego i doniosłego wydarzenia w historii naszej szkoły. Na ten zbiorowy wysiłek zasłużył sobie Jan Paweł II.

Święto Szkoły to również wielka lekcja patriotyzmu, nauka odpowiedzialności i międzyludzkiego współżycia. Kolejny raz przekonaliśmy się, że emocje związane z Jego osobą nie stygną, lecz powodują wzruszenie i skłaniają nas do refleksji. Idee i myśli papieża są wiecznie żywe w naszym codziennym działaniu. Jesteśmy dumni, że nasza szkoła nosi imię tego wybitnego Polaka.        

 

Tekst: E. Fiderek

 

 

Krowa

 

W dniach od 21 do 25 maja w naszej szkole gościła krowa. Krowa oczywiście była sztuczna ale sprawiła mnóstwo radości wszystkim naszym uczniom. Każde dziecko mogło zapoznaćsię z jej dokładnym wyglądem, porównać swój wzrost do jej wielkości, a także spróbować własnych sił przy dojeniu. Oj to wcale nie jest takie łatwe!

 

Serdecznie dziękujemy Panu Jackowi Prokopczykowi i firmie „Junior” dostawcy owoców, warzyw i mleka do naszej szkoły za darmowe wypożyczenie krowy i sprawienie naszym uczniom tak dużej radości.

 

Tekst/ zdjęcia: M. Wiktorowicz

Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

 

Rekonstrukcja historyczna

 

"Ku niepodległej"- taki tytuł nosił pokaz historyczny, który obejrzeliśmy 17 maja. Grupa "Rekonstrukto" przedstawiła uczniom dążenia niepodległościowe naszych przodków. Była to ciekawa, a czasem wesoła lekcja historii, przypominająca sytuację Polski pod zaborami, powstania narodowe, I wojnę światową, Legiony Polskie i rolę Józefa Piłsudskiego w odzyskaniu niepodległości. A wszystko ilustrowane było strojami z epoki oraz replikami broni. 

Dla uczniów było to interesujące przypomnienie wiadomości z ważnych wydarzeń  historii naszej ojczyzny.

Tekst: M. Koselak

Zdjęcia: I. Kurzyk

Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

 

KONKURS ORTOGRAFICZNY „O PIÓRO DYREKTORA WODN W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM”.

 

http://portal.wodn.piotrkow.pl/images/aktualnosci/Image1.jpgW dniu 25 kwietnia odbył się II etap konkursu ortograficznego „O pióro Dyrektora WODN w Piotrkowie Trybunalskim”.

Konkurs adresowany był do uczniów klas VI i VII szkół podstawowych. Jego celem było propagowanie kultury języka ojczystego, pogłębianie wiedzy uczniów z zakresu ortografii i interpunkcji, rozbudzanie w uczniach wrażliwości językowej i miłości do języka ojczystego oraz możliwość zaprezentowania umiejętności  uczniów na forum międzyszkolnym.

               W pierwszym  etapie konkursu udział wzięło 450 uczniów z 50 szkół . Do drugiego etapu  zakwalifikowało się ponad 70 uczniów z 35 szkół.

 Naszą szkołę reprezentował Jakub Ciesielski. W eliminacjach szkolnych pokonał Gabrielę Grzyb, Julię Sadłowską, Zuzannę Miszczyk i Martynę Pogorzałę. Osiągnął wynik uprawniający go do wzięcia udziału w piotrkowskim finale.

Całej piątce uczniów biorącej udział w zmaganiach ortograficznych gratulujemy!

 

Tekst: J. Kopacz

 

 

Święto Konstytucji 3 Maja

 

Uchwalenie Konstytucji 3 maja 1791 r. było niezwykle ważnym wydarzeniem dla Polski. W obliczu zagrożenia ze strony zaborców wprowadzała prawa dla obywateli, znosiła liberum veto, była bezkrwawym przewrotem ustrojowym, stała się ratunkiem, nadzieją, symbolem odrodzenia dla kraju. W Polakach rozbudziła poczucie wolności, równości. Dla upamiętnienia tej ważnej daty w historii Polski w Szkole Podstawowej w Brzustowie 26 kwietnia 2018 roku odbył się uroczysty apel. Uczniowie klasy III pod kierunkiem Pani Kamili Szymańskiej przygotowali szkolną uroczystość o patriotycznej wymowie. W scence teatralnej przybliżyli okoliczności uchwalenia drugiej na świecie i pierwszej w Europie ustawy rządowej – Konstytucji 3 Maja. Przypomnieli o wartościach, jakie wprowadzała. Swój występ wzbogacili pieśniami patriotycznymi, które przypominają o losach naszej ojczyny, i poświęceniu wielu ludzi w celu ratowania kraju. Swoje wystąpienie rozpoczęli odśpiewaniem hymnu państwowego. Na zakończenie apelu głos zabrała Pani Dyrektor Iwona Gabryszewska, która podkreśliła rangę dnia 3 maja w świadomości Polaków, przypomniała także o przypadającym 1 maja Święcie Pracy oraz o  Święcie Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, które obchodzimy 2 maja. 

 

Tekst: K. Szymańska

Zdjęcia: M. Wiktorowicz

 

  Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

 

JAK  W  BAJCE

 

Dnia 27 kwietnia 2018 r. uczniowie klas  I – V, na zaproszenie Pana Jacka Prokopczyka właściciela firmy Junior, która dostarcza mleko, owoce i warzywa do naszej szkoły, pojechali na wycieczkę do EuroSadu w Trzylatkowie  Dużym. 

Na początku uczniowie oglądali certyfikowaną plantację drzew owocowych i dowiedzieli się wiele ciekawostek na temat uprawy i odmian drzew owocowych.

Następnie Pan Jakub Prokopczyk oprowadził wszystkich po nowoczesnych halach wyposażonych w: linię produkcyjną z rentgenem dla jabłek, jedną z najszybszych maszyn do składania kartonów, komory chłodnicze i mrożące, sortownię, dzięki którym zachowywana jest świeżość i zapewniana najwyższa jakość sprzedawanych owoców przez cały rok.

Na koniec odbył się pokaz produkcji świeżych soków – przygotowany przez Pana Pawła Dobronia  i konkurs  w rozpoznawaniu soków jabłkowych z różnych firm.

Dzieci wyszły przekonane, że świeżo wyciskane soki i jabłka z Polski są najzdrowsze i najlepsze, a piękny, kwitnący sad zachwycił wszystkich uczestników wycieczki. 

W czasie wycieczki opiekę nad dziećmi sprawowali nauczyciele: Małgorzata Koselak, Ewa Godlewska i Anna Dutkiewicz.

 

            Tekst: A. Dutkiewicz

 

Święto Przedszkolaka

Święto Przedszkolaka to impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz imprez szkolnych i jak co roku zgromadziła liczne grono rodziców, dziadków oraz gości. Bohaterami tej uroczystości są najmłodsi uczniowie szkoły-zerówka.

Jak co roku swoją obecnością zaszczycił nas Pan Bogdan Kącki - Wójt Gminy Inowłódz. Uroczystość otworzyła Pani Iwona Gabryszewska – Dyrektor Szkoły. Powitała serdecznie wszystkich zebranych, a szczególnie ciepło przedszkolaków i zaprosiła do obejrzenia przedstawienia w wykonaniu uczniów klasy 0.

Po tak miłym powitaniu po tremie nie było śladu. Klasa 0 zaprezentowała przedstawienie ekologiczne, którego bohaterami były zaniepokojone o swój los i dom zwierzęta oraz ratująca świat przed zniszczeniem grupa przedszkolaków. Dzieci złożyły uroczyste przyrzeczenie, że będą przyjaciółmi przyrody i swoimi działaniami przyczynią się do ratowania przyrody. Pan Wójt pogratulował przedszkolakom wspaniałego występu, który wpisał się w proekologiczne działania podejmowane przez Urząd Gminy w Inowłodzu. W nagrodę przedszkolaki otrzymały od pana Wójta słodkie upominki. Pani Dyrektor wraz z Wójtem Gminy wręczyła przedszkolakom zasłużony Dyplom Pasowania na Starszaka, a w imieniu rodziców pani Karolina Mikulińska nagrodziła dzieci książkami.

Podczas tej uroczystości Pani Dyrektor oraz pan Wójt  wręczyli  także nagrody uczniom klasy 0 i I, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym „ W pszczelim ulu” organizowanym przez TPD w ramach projektu „Poznajemy tajemnice ścieżek przyrodniczych województwa łódzkiego”. Nagrody książkowe otrzymali:

I miejsce - Aleksander Wydra i Magdalena Wieczorek

II miejsce - Jakub Skorupa i Zofia Ryś

III miejsce – Amelia Sadłowska i Maja Niemiec

Wyróżnienia: Mariaa Niemiec, Marcel Kowalski, Fabian Wójciak, Bartosz Pogorzała, Hubert Janecki, Lena Mierzwa

Za udział nagrody książkowe otrzymali: Maja Małocha, Wiktor Małocha, Gabriel Zięba, Maciej Niemiec, Lena Stach, Alicja Cieślik, Malwina Warczyk, Nikola Mikulińska, Oskar Malej, Roksana Zięba, Wiktor Drużdż.

Następnie zaprosiliśmy Panią Dyrektor Iwonę Gabryszewską i Pana Wójta Bogdana Kąckiego do pamiątkowego zdjęcia. Po sesji zdjęciowej wychowawczyni klasy - Pani Romana Stępień zaprosiła wszystkich zebranych na słodki poczęstunek.

                                                                                                              Tekst: R. Stępień    

                                                                                                                                             Zdjęcia: M. Wiktorowicz

  Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

 

 

LISTY Z BUCKINGHAM

 

W okresie Świąt Bożego Narodzenia uczniowie klasy I i VI napisali świąteczne życzenie dla Rodziny Królewskiej Wielkiej Brytanii. Ręcznie wykonane, przez panią Ewę Godlewską, piękne  kartki świąteczne, opatrzone życzeniami w języku angielskim zostały wysłane na adres pałaców w  Londynie. Z niecierpliwością czekaliśmy na odpowiedź, aż wreszcie tuż po Świętach Wielkanocnych przyszła odpowiedź z Kensinghton Palace od Księcia Williama, jego żony Księżnej Kate oraz Księcia George i Księżniczki Charlotte. 

Nie był to pierwszy list, adresowany do Naszej szkoły, ponieważ w ubiegłym roku otrzymaliśmy odpowiedz od samej Królowej Elżbiety II.

 

Tekst: I. Kurzyk

 

 

Światowy Dzień Ziemi

           

            23 kwietnia w naszej szkole odbył się apel z okazji „Światowego Dnia Ziemi”. Tegorocznym hasłem przewodnim przedstawienia była walka z zanieczyszczeniami, które powodują plastikowe odpady.

            Uczniowie klasy V i VI  zachęcali nas do zakupu produktów w szklanych opakowaniach oraz do segregacji odpadów.

            Poniedziałkowy apel był tylko teoretyczną częścią obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole, ponieważ w ubiegłym tygodniu uczniowie ze starszych klas posprzątali całą najbliższą okolicę naszej szkoły.

            Mamy nadzieję, że każdy z naszych uczniów zrozumiał, że małe działania wielu osób, mogą przynieść ogromną korzyść dla naszej planety.

 

Tekst/zdjęcia: M. Wiktorowicz

 

  Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

 

Wycieczka do Łodzi

 

18 kwietnia uczniowie klasy 0 wraz z kolegami z przedszkola TPD w Inowłodzu wyruszyli na wycieczkę do Łodzi. Pierwszą atrakcją wycieczki było zwiedzanie Muzeum Figur Woskowych i Bajkowych . Dzieci miały okazję z bliska przyjrzeć się Shrekowi i jego uroczej małżonce Fionie, przywitać się z Pinokiem, zrobić sobie zdjęcie w wiosce smerfów, spojrzeć w oczy Gargamelowi, pogłaskać pingwiny z Madagaskaru i Minionki oraz stoczyć bitwę na miecze pod czujnym okiem Lorda Wadera itp. Zwiedziliśmy także ekspozycję dinozaurów i wysłuchaliśmy wiele ciekawostek z ich życia. Następnie odbyły się warsztaty plastyczne. Przedszkolaki miały za zadanie ulepić, pomalować i ozdobić figurkę z gliny, którą na koniec zabrały na pamiątkę do domu. W nagrodę za piękną pracę na zajęciach plastycznych braliśmy udział w pokazie iluzji. Na naszych oczach dokonywały się sztuczki, które zachwyciły przedszkolaków. Po pokazie iluzji podzieliliśmy się na grupy. Pierwsza grupa bawiła się w paleontologów i odkopywała szkielet dinozaura, druga grupa brała udział w sesji zdjęciowej w przebraniach, a trzecia grupa bawiła się w piaskownicy z piaskiem kinetycznym. Na koniec odbył się seans filmowy 3D. Obejrzeliśmy film o małym dinozaurze oraz bajkę Tom i Jerry. Hitem wycieczki okazała się wizyta w największej papugarni  w Polsce. Na dużej przestrzeni latało około 150 papug różnych gatunków. Mogliśmy je zobaczyć, dotknąć, a nawet nakarmić.  Dzieciaki odważnie znosiły psoty papug. Miały je czasem nawet na głowie. We wspaniałych humorach pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

 

Tekst: R. Stępień

Zdjęcia: K. Pogorzała

  Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

 

U nas znów wesoło i barwnie! - Dzień Śmiesznych Fryzur

 

19 kwietnia obchodziliśmy w szkole „Dzień Śmiesznych Fryzur”. Tego dnia na korytarzu szkolnym spotykaliśmy uczniów o kolorowych włosach, z dużymi kokardami, irokezami, w gumeczkach, warkoczach, kokach czy koczkach.

Niektórzy uczesali swoje włosy w nietypowe kitki i warkocze, inni dopięli sobie sztuczne warkocze lub nietypowe ozdoby.

            Wszystkim, którzy włączają się do zabaw organizowanych przez szkołę serdecznie DZIĘKUJEMY, a tych którzy jeszcze się wahają lub wstydzą zachęcamy do obejrzenia zdjęć i udziału w następnych zabawach.

Za pomysł i organizację odpowiadał nasz niezawodny Samorząd Uczniowski pracujący pod czujnym okiem Pani Iwony Kurzyk.

 

Tekst/zdjęcia: M. Wiktorowicz

 

  Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

 

Wycieczka klas I – III do Łodzi

 

W czwartek  5 kwietnia 2018 roku odbyła się wycieczka do teatru lalek „Arlekin” w Łodzi. W tym dniu dzieci z klas I-III  uczestniczyły w spektaklu pod tytułem „KrUlewna Śnieżka”. Była to opowieść, która zaciekawiła dzieci, ponieważ pokazała w ciekawy sposób  inną wersję przygód znanej królewny. Dla dzieci była to po prostu zabawna historia, opowiedziana w formie tajemnicy, śmiesznego sekretu. Poznaliśmy króla Niezgułę, który rządził w państwie, w którym nikt nie czytał książek. Choć lud powinien być głupi i poddańczy, miał składać się jedynie  z osób ślicznych, bogatych i zadowolonych.  Do tego obrazu nie pasowało siedmiu niskich obywateli, którzy zostali wysłani na banicję do Dzikich Gór, gdzie mieli wydobywać drogocenne kamiennie, których po prostu nie było… A Śnieżka? To bardzo leniwa panna, która miała ogromną słabość do jabłek – pochłaniała je tonami. Dziewczyna została wysłana do wygnańców i pełniła rolę szpiega. Szef policji przebrał się za czarownicę – i tak pojawiła się w sztuce… macocha! Każdy miał do odegrania jakąś rolę, każdy grał podwójnie.  Bardzo interesujące dialogi, wręcz zabawa językiem, żywa akcja, humor i wesoła muzyka – to wszystko złożyło się na atuty tego przedstawienia. 

 

Tekst: K. Szymańska

 

 

II GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY
,, JEDEN Z DZIESIĘCIU"
o tytułu 
,,MISTRZA LOGICZNEGO MYŚLENIA"

2018

Konkurs odbył się 10 kwietnia 2018r.  w Publicznej Szkole  Podstawowej 
im. Jana Pawła II w Brzustowie.W tym roku konkurs przebiegał pod hasłem ,, Myślę, więc jestem”

 Cele konkursu to uczyć i bawić, mobilizować do rozwijania swoich pasji, dawać szansę osiągnięcia sukcesu. Rozwijać takie umiejętności jak: wnioskowanie, analizę i syntezę, dostrzeganie prawidłowości, czytanie i słuchanie ze zrozumieniem.

W konkursie wzięły udział Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brzustowie; Publiczna Szkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima w Inowłodzu i Szkoła Podstawowa im. Ignacego Mościckiego w Królowej Woli.

Każdą szkołę podstawową reprezentowało  czterech uczniów z klas IV-VII.Wcześniej w każdej ze szkół zostały przeprowadzone eliminacje szkolne.

Konkurs przebiegał w dwóch etapach.

I etap - uczniowie indywidualnie rozwiązywali test składający się z 20 zadań , test trwał 45 minut. W tej części zwyciężyły: Zuzanna Miszczyk i Julia Sadłowska – PSP w Brzustowie.

Do II etapu zakwalifikowało się dziesięcioro uczniów, przebiegał on w formie znanego wszystkim teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Po zaciętej rywalizacji zostali wyłonieni zwycięzcy.

I miejsce i tytuł ,, Mistrza Logicznego Myślenia” uzyskał Jakub Ciesielski - uczeń klasy VII- PSP w Brzustowie

II miejsce – Zuzanna Miszczyk kl. VII – PSP w Brzustowie

III miejsce – Julia Sadłowska kl. VII – PSP w Brzustowie

Finał zakończył się rozdaniem dyplomów i nagród. Nagrodę – upominek oraz dyplom otrzymał każdy z uczestników, mistrz - nagrodę specjalną, a uczestnicy finału nagrody rzeczowe.

 

Tekst: J. Wojtasik

Zdjęcia: E. Wieczorek

 

  Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

 

ACE OF SPELLING

 

            20 marca 2018 r. już po raz jedenasty w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Brzustowie odbył się Powiatowy Konkurs Ortografii Angielskiej „ACE OF SPELLING”.

Konkurs skierowany był do uczniów klas VI – VII szkół podstawowych powiatu tomaszowskiego. Zgodnie z regulaminem uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie musieli poprawnie napisać tekst dyktowany przez lektora, a następnie prawidłowo napisać 10 wyrazów, które za pomocą alfabetu angielskiego zostały przeliterowane przez lektora.

            Głównym celem konkursu jest popularyzacja języka angielskiego wśród dzieci i młodzieży, kształtowanie twórczych postaw, motywowanie do nauki języka angielskiego oraz nabywanie umiejętności pozytywnej rywalizacji.

            W tegorocznej edycji wzięło udział 49 uczniów z 18 szkół podstawowych z całego powiatu tomaszowskiego.

            Tytuł Mistrza „ACE OF SPELLING” otrzymała Marta Kozakiewicz, uczennica Szkoły Podstawowej nr 10 w Tomaszowie Mazowieckim, I wicemistrzem został Igor Święcicki ze Szkoły Podstawowej w Smardzewicach, natomiast II wicemistrzem została Ada Świech uczennica Szkoły Podstawowej nr 12 w Tomaszowie Mazowieckim.

Wyróżnienia otrzymali:

  1.      Aleksandra Krajewska – Szkoła Podstawowa nr 14 w Tomaszowie Maz.

  2.      Natalia Macander – Szkoła Podstawowa w Rokicinach

  3.      Jakub Kacprzyk – Szkoła Podstawowa nr 12 w Tomaszowie Maz.

  4.      Adrianna Bała – Szkoła Podstawowa w Smardzewicach

  5.      Zuzanna Papiernik – Szkoła Podstawowa Tomek

  6.      Gracjan Zięba – Szkoła Podstawowa nr 7 w Tomaszowie Maz.

  7.      Igor Pełka – Szkoła Podstawowa w Wiadernie

 

            Podobnie jak w poprzednich edycjach konkursu, główną nagrodą był tablet ufundowany przez Pana Bogdana Kąckiego – Wójta Gminy Inowłódz.

            Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Brzustowie składa serdeczne podziękowania: głównej organizatorce i pomysłodawczyni konkursu – Pani Iwonie Kurzyk oraz sponsorom: Panu Bogdanowi Kąckiemu – Wójtowi Gminy Inowłódz, Szkole Języka Angielskiego BINGO SCHOOL w Tomaszowie Mazowieckim, Państwu Edycie i Mariuszowi Pietrzkom – właścicielom FIERRO PIZZA oraz wydawnictwom naukowym OXFORD i EGIS oraz wszystkim nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu.

 

 

Tekst/zdjęcia: M. Wiktorowicz

 

  Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

   

Wyjazd na spektakl

22 lutego uczniowie kl.0 obejrzeli w MDK w Opocznie sztukę pt.” Karolcia” wystawianą przez Teatr Współczesny z Krakowa.

   

„Karolcia” to zaczarowana opowieść o małej dziewczynce, która podczas przeprowadzki do nowego mieszkania znajduje w szparze podłogi magiczny koralik. Dzięki niemu wraz ze swoim nowym kolegą Piotrem przeżywa wiele ciekawych i zabawnych przygód. Koralik spełnia życzenia, dlatego jest także obiektem zainteresowania złej czarownicy Filomeny.

Uczniowie klasy 0 mogli zobaczyć, w jaki sposób bohaterowie korzystają z magicznego koralika spełniając nie tylko swoje zachcianki, ale przede wszystkim pomagając rodzicom i przyjaciołom ze szkoły. Nauczyły się tego, że warto pomagać innym, a dawanie jest tak samo przyjemne, co otrzymywanie. Uczniowie naszej szkoły odbyli cudowną podróż w krainę wyobraźni, w której każde marzenie jest możliwe do spełnienia.

 

Tekst/zdjęcia: R. Stępień

 

 

 

Góra Grosza 2017/2018

 

            W dniach 27.11.2017 r. – 02.01.2018 r. w naszej szkole została przeprowadzona Ogólnopolska Akcja Charytatywna organizowana przez Towarzystwo Nasz Dom,
pt.: „Góra Grosza”.

           Akcja polega na zbiórce przez uczniów monet, a jej głównym celem jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka oraz rodzinach zastępczych.

Nasi uczniowie  jak co roku nie zawiedli. W tym roku możemy pochwalić się łączną uzbieraną kwotą w wysokości 368,25 zł.

            Za największa aktywność i zaangażowanie Pani Iwona Gabryszewska – dyrektor szkoły oraz Pan Dawid Derach – szkolny koordynator akcji nagrodzili pamiątkowymi dyplomami:

- uczniów klasy II

- Oliwię Smejdę

- Szymona Warczyńskiego.

   

Dzięki akcji nasi uczniowie zrozumieli jak dużą siłę ma niewielka pomoc wielu ludzi.

 

Tekst: M. Wiktorowicz

 

   

„Szatan” i jego sprawki

 

19 stycznia odbył się konkurs czytelniczy. Tym razem do rywalizacji stanęły  drużyny z klasy VI i VII. Na uczestników czekały zadania sprawdzające  znajomość powieści Kornela Makuszyńskiego „Szatan z siódmej klasy”. Konkurs przebiegał emocjonująco, gdyż zawodnicy odważnie wybierali  pytania z puli najtrudniejszych. Zaimponowali jurorom i publiczności, udzielając  poprawnych odpowiedzi na wiele z nich.

               Wszyscy mogli się przekonać, że miał rację Makuszyński pisząc, że „każda książka jest żywym stworzeniem… każda ma duszę i każda ma serce”. Potwierdzeniem tych słów było na pewno zaangażowanie, emocje i wiedza uczestników konkursu.

              Lepsi po wszystkich konkurencjach okazali się uczniowie z klasy szóstej : Martyna Pogorzała, Małgosia Ryś i Hubert Wiktorowicz, na drugim miejscu uplasował się zespół z klasy siódmej: Jakub Ciesielski, Dominik Walasik i Mateusz Walasik.

                Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Gratulujemy!

 

 

Tekst: J. Kopacz

Zdjęcia: I. Gabryszewska

 

  Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

 

Zabawa choinkowa

 

Zabawa choinkowa to jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w kalendarzu imprez naszej szkoły. Szczególnie młodsi uczniowie bardzo czekają na to wydarzenie. Atrakcji jest przecież co niemiara: tańce, konkursy, ciekawe stroje, poczęstunek. To wszystko składa się na wspaniała zabawę organizowaną zazwyczaj przed feriami zimowymi zabawę.

           Oprawą muzyczną na tegorocznym balu zajęli się chłopcy ze starszych klas, którzy przez kilka kolejnych godzin serwowali wszystkim nie tylko najnowsze hity z list przebojów, ale też utwory nieco starsze, a wciąż popularne. Sądząc po dużej ilości roztańczonych uczniów na parkiecie repertuar bardzo się podobał.

          Zabawa choinkowa to nie tyko dyskoteka. Tradycją corocznych balów są liczne konkursy.

W tym roku ich organizacją zajęła się Pani Animator. Klasy prezentowały swoje umiejętności wokalne, taneczne i sprawnościowe

           Po wspaniałej zabawie, dzieci mogły skorzystać z poczęstunku przygotowanego przez Radę Rodziców.

 

Tekst: M. Wiktorowicz

Zdjęcia: I. Kurzyk

 

  Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

 

 

Prezenty z Ukrainy

 

            Rok temu uczniowie naszej szkoły z inicjatywy Pani Romany Stępień przyłączyli się do akcji PSP w Inowłodzu i wspólnie zorganizowali świąteczną zbiórkę upominków dla dzieci z Ukrainy.

Dzięki szczodrości rodziców i dzieci w bardzo krótkim czasie udało się zebrać dużą ilość pięknie zapakowanych upominków, które za pośrednictwem Pani Jolanty Łon – dyrektora PSP w Inowłodzu zostały przekazane do Szkoły Podstawowej w Klukach na Ukrainie.

            W tym roku to dzieci z Ukrainy przesłały naszym uczniom świąteczne życzenia wraz z pozdrowieniami i podziękowaniami. Zgodnie z bożonarodzeniową tradycją nie zabrakło drobnych upominków. Do szkoły przekazano puzzle, kolorowanki, przybory szkolne. Uczniowie mieli okazję spróbować ukraińskich słodkości.

Naszym kolegom z Ukrainy – serdecznie dziękujemy!!!

 

Tekst: R. Stępień

Zdjęcia: M. Wiktorowicz

 

  Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

 

 

 

Dzień Babci i Dziadka 2018

 

Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni w roku. W tych dniach babcie i dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości. Dnia 24 stycznia 2018 r. o godzinie 10.30 w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Zaproszeni dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Dla kochanych gości rodzice przygotowali poczęstunek w postaci ciasta, kawy i  herbaty, a dzieci  wspaniały program artystyczny. 

Uroczystość rozpoczęła Pani dyrektor Iwona Gabryszewska, która serdecznie przywitała przybyłych gości i złożyła  życzenia wszystkim babciom i dziadkom. Dzieci pod kierunkiem  wychowawczyń pani Romany Stępień,  Anny Dutkiewicz, Anny Kosylak i Kamili Szymańskiej przedstawiły  piękny program artystyczny. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem.
Oprócz montażu słowno - muzycznego, szanowni goście obejrzeli także komiczny pokaz taneczny w wykonaniu przedszkolaków. Występ bardzo się wszystkim podobał, o czym świadczyły gromkie brawa.

 Dzieci w tym dniu poczuły się prawdziwymi gospodarzami naszej placówki. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Uczniowie, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoją wdzięczność za trud włożony w ich wychowanie.

 

 

Tekst/zdjęcia: M. Wiktorowicz

 

  Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

 

 

MOBILNE PLANETARIUM

 

           

            10 stycznia naszą szkołę odwiedziło mobilne planetarium. Uczniowie podzieleni na trzy grupy mogli dokładnie zapoznać się z zasadami funkcjonowania całego kosmosu.

            Najmłodsi uczniowie poznali cały Układ Słoneczny, obejrzeli z bliska modele wszystkich planet, zaobserwowali takie zjawiska jak widnokrąg oraz górowanie Słońca w różnych porach roku.

            Natomiast starsze dzieci poznały gwiazdozbiory Znaków Zodiaku, teorię Geocentryczną i Heliocentryczną. Dowiedzieli się ciekawych rzeczy o zaćmieniu Słońca i Księżyca oraz o ruchu wirowym i obiegowym ziemi.

Pokaz dostarczył uczniom niezapomnianych przeżyć, pozwolił rozbudzić zainteresowania, zaspokoić ciekawość oraz uzupełnić przerabiany ma lekcjach materiał.

   

  

Tekst :M. Wiktorowicz

Zdjęcia: Mobilne Planetarium

 

 

 

 

Znowu… w  Warszawie!

 

             18 grudnia 2017 roku uczniowie klas IV-VII wybrali się na wycieczkę do stolicy. Tym razem m.in. po to, by zwiedzić gmach  będący siedzibą Sejmu RP. Pani przewodnik zaprowadziła grupę do sali obrad, gdzie opowiedziała o przebiegu posiedzenia, wskazała miejsca zajmowane przez posłów różnych partii oraz przez ważne osoby w państwie. Mówiła też o historii parlamentu w wolnej Polsce. Uczniowie obejrzeli laskę marszałkowską i przypomnieli sobie, do czego służy. Wszystkich zachwyciły ogromne choinki stojące w głównym holu. Ciekawie też prezentowała się makieta obrazująca kompleks budynków parlamentu.

            Z Wiejskiej wycieczka udała się na ulicę Woronicza do Telewizji Polskiej. Przewodnicy pokazali dzieciom telewizję „od kuchni”. Imponująco wyglądało studio telewizji śniadaniowej, programu emitowanego na żywo codziennie. Z ciekawością uczniowie słuchali opowieści o tym, jak taki program powstaje, zapoznali się z licznymi  urządzeniami, zadawali pytania dotyczące realizacji różnych programów telewizyjnych przy okazji wizyty w kolejnych studiach i reżyserce. Na chwilę zajrzeli też do muzeum, gdzie wśród eksponatów mogli zobaczyć bohaterów dobranocek.

              Na koniec uczestnicy wycieczki mogli podziwiać niezwykłe instalacje świetlne w ogrodach królewskich w Wilanowie. Spacerując alejkami, dotarli do części przypominającej bajkowy zakątek, najbardziej kolorowy, pełen ogromnych kwiatów, roślin, owadów.

               Wiedza, wrażenia, wspomnienia i oczywiście liczne zdjęcia- to efekt grudniowej wyprawy do stolicy.

 

Tekst: J. Kopacz

    Zdjęcia: I. Kurzyk

 

  Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

 

 

 

Spotkanie wigilijne

 

                W dniu 20.12.2017 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie wigilijne, na które licznie przybyli zaproszeni goście: Pan Bogdan Kącki – Wójt Gminy Inowłódz, Pani Jadwiga Warczyk – sołtys wsi Brzustów, Pan Czesław Pawelec – sołtys wsi Sługocice, Pani Monika Drużdż – Radna Rady Gminy Inowłódz i Przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Barbara Walasik – przedstawiciel nauczycieli emerytów oraz rodzice i dziadkowie uczniów.

            Pani Iwona Gabryszewska – Dyrektor Szkoły serdecznie przywitałam zebranych gości i zaprosiła do obejrzenia części artystycznej przygotowanej przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem Pani Elżbiety Fiderek i Pani Doroty Habiery – Czaplińskiej.

            Dzieci z wielkim zaangażowaniem odegrały swoje role, za co zostały nagrodzone licznymi brawami. Następnie uczniowie podzielili się opłatkiem z zaproszonymi gośćmi. Pani Dyrektor złożyła świąteczne życzenia wszystkim zebranym gościom, uczniom i ich rodzicom.

Życzenia bożonarodzeniowe skierowali także do wszystkich zebranych Pan Bogdan Kącki – Wójt Gminy Inowłódz oraz Ksiądz Proboszcz – Marek Polewczyk.

            Po przedstawieniu wszyscy udali się na tradycyjny świąteczny poczęstunek.

 

 

  Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

 

 

Paczki świąteczne dla uczniów klasy 0

 

19 grudnia uczniów klasy 0 odwiedziła p. Anetta Markiewicz dyrektor Fundacji Arka Nadziei. Rozmawiała z dziećmi o tradycji i wartościach związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem mówiły o tym, co jest najważniejsze podczas świąt i jak należy je spędzać. Zaśpiewały kolędy i pastorałki. Na koniec nasz gość wręczył wszystkim dzieciom świąteczne paczki przygotowane przez ludzi dobrej woli. Radość dzieci była ogromna, tym bardziej, że była to dla nich niespodzianka. W podziękowaniu dzieci wręczyły pani Anetcie Anioła Dobroci wykonanego przez jednego z uczniów.

 

Tekst: R. Stępień

 

 

„Fabryka Św. Mikołaja” -projekt realizowany w klasie 0

 

Jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia dzięki dofinansowaniu uzyskanemu z Gminnej Komisji Alkoholowej klasa 0 realizuje projekt pod nazwą „Fabryka Św. Mikołaja”.

Jest to projekt, którego celem jest min., umacnianie więzi rodzinnych i pokoleniowych, uczenie szacunku do tradycji, zapoznanie dzieci z historią i tradycjami bożonarodzeniowymi.

W ramach projektu 6 grudnia odbył się wyjazd na świąteczny seans filmowy do kina Helios.  Dzieci wraz z rodzicami obejrzeli film pt. „ Pierwsza Gwiazdka”, który opowiadał historię narodzin Jezusa Chrystusa. Przed wyjazdem do kina dzieci odwiedził Św. Mikołaj
i rozdał mikołajkowe prezenty.

  

8 grudnia odbyły się warsztaty kulinarne dla dzieci, na które tradycyjnie zapraszamy rodziców. Podczas warsztatów dzieci wraz z rodzicami piekły i dekorowały świąteczne pierniczki.

13 grudnia pojechaliśmy na wycieczkę do Fabryki Bombek
w Piotrkowie Tryb. W wycieczce wzięli udział także uczniowie klas I-III. Dzieci zwiedziły Fabrykę Bombek. Poznały wszystkie etapy produkcji. Na koniec wszystkie dzieci uczestniczyły w warsztatach dekorowania bombek. Każdy uczestnik udekorował po cztery bombki, które w prezencie zabrał do domu.

15 grudnia odbyły się warsztaty plastyczne, podczas których dzieci poznały historię dekorowania drzewka świątecznego i z pomocą rodziców wykonywały ozdoby choinkowe, którymi udekorowaliśmy klasę oraz choinkę w miejscowym kościele.

Zwieńczeniem projektu jest występ dzieci na szkolnych jasełkach, na który zaprosiliśmy rodziców oraz klasowa wigilia.

 

Tekst/zdjęcia: R. Stępień

 

  Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

   

 

Mikołajki

 

Chociaż za oknami brak śniegu, to świąteczny nastrój zagościł  wśród uczniów naszej szkoły.

Tradycyjne 6 grudnia za sprawą Świętego Mikołaja panował u nas szczególny klimat.  Mikołaj, na którego wszyscy w mikołajkowych czapkach wyczekiwali od rana obdarował najmłodszych uczniów naszej szkoły workiem pełnym słodkości. Dla każdego znalazł się mały upominek. Był to dobry znak, świadczący o tym, że dzieci były grzeczne i zasłużyły na prezenty.

 

Tego dnia odwiedził nas również Mikołaj z Urzędu Gminy w Inowłodzu, który obdarował dzieci cukierkami.

 

Serdecznie dziękujemy i zapraszamy Cię Mikołaju za rok!!!

 

Tekst i zdjęcia: M. Wiktorowicz

  Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

 

 

Andrzejkowe wróżby

 

            Według dawnych wierzeń noc świętego Andrzeja miała magiczną moc, pozwalającą zerknąć w przyszłość. Dziś Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych.      

            W czwartek – 30 listopada podczas każdej z przerw uczniowie naszej szkoły mogli korzystać z salonu wróżb zorganizowanych przez Samorząd Uczniowski. Atmosferę magii podkreślały mroczna dekoracja i stroje uczniów starszych klas prowadzących wróżby. Było wróżenie z dłoni, karteczek, kolorowych kulek i wiele innych zabaw.

Wszystkie dziewczęta chciały usłyszeć jakie imię będzie nosił ich wybrany, a chłopcy kim będą w przyszłości oraz czy spełnią się ich marzenia.

Przepowiednie dostarczyły dzieciom wiele radości i śmiechu. Zabawa była udana, humory dopisywały, a pozytywne wróżby czekają na spełnienie.

 

Tekst: M. Wiktorowicz

                                Zdjęcia: I. Kurzyk

  Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

 

Zabawa andrzejkowa

 

Andrzejki to idealny czas na zabawę. Wykorzystaliśmy to w naszej szkole i w  środę 29 listopada, dokładnie w wieczór poprzedzający tradycyjne Andrzejki, odbyła się dyskoteka.

Ulubiona muzyka uczniów sprawiła, że wszyscy cudownie się bawili. Nie zabrakło również kolorowych strojów i przebrań.

Za organizację imprezy odpowiadał Samorząd Uczniowski, a za oprawę muzyczną uczniowie klasy VII.

 

 

Wszyscy zdrowi, wszyscy cali
na świetlicy tańcowali.
„Tańców jeszcze to nie koniec…” –
jak donosi szkolny goniec,
„…bo w przyszłości niedalekiej
znów zrobimy dyskotekę!”

 

Tekst: M. Wiktorowicz

Zdjęcia: I. Kurzyk

 

 

  Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

 

 

 

Spotkanie z przedstawicielami Służby Ochrony Kolei

 

Dnia 14 listopada 2017r. do naszej szkoły przybyli przedstawiciele Komendy Regionalnej Służby Ochrony Kolei z posterunku w Idzikowicach. Panowie przeprowadzili ciekawą pogadankę na temat bezpieczeństwa w obrębie torów kolejowych, które nasi uczniowie mijają jadą do szkoły. Szczególną uwagę zwrócono na bezpieczne przechodzenie przez przejścia kolejowe zarówno strzeżone, jak i  te bez zapór kolejowych.  Panowie przestrzegali przed zabawą w pobliżu torów kolejowych. Uczniowie z uwagą słuchali i zadawali wiele pytań, co świadczyło o dużym zainteresowaniu pracą SOK.  Na atrakcyjność spotkania ogromny wpływ miało przedstawienie charakteru pracy psa w służbie kolejowej oraz zaprezentowanie narzędzi i gadżetów, które uczniowie mogli dokładnie poznać i zobaczyć. 

 

Autor tekstu: A. Kosylak

Zdjęcia: M. Wiktorowicz

  Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

 

Święto Niepodległości

 

W dniu 10 listopada uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły uczcili 99-tą rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Społeczność szkolna zgromadziła się na apelu przygotowanym przez uczniów klasy 5 i 6 pod kierunkiem Pani Jolanty Kopacz, Pani  Małgorzaty Koselak i Pani Doroty Habiery- Czaplińskiej.

Występujący przedstawili krótką historię walki Polaków o wolną i niepodległą Ojczyznę. Treść wierszy wzmocniły pieśni patriotyczne, które pięknie zaśpiewał chórek chłopców z klasy 5. Na zakończenie piosenkę  „O miłości do Ojczyzny” zaśpiewały Małgosia Ryś i Gabrysia Grzyb. Występ wszystkim bardzo się podobał, a niektórych wzruszył do łez.

 

Autor tekstu: M. Koselak

   Zdjęcia: R. Stępień

  Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

 

 

Wyjazd klasy 0 na sztukę

„Kuba i Buba, czyli savoir – vivre dla dzieci”

6 listopada klasa 0 pojechała do Opoczna na przedstawienie pt. „Kuba i Buba, czyli savoir - vivre dla dzieci”, wg. książki Grzegorza Kasdepke. Przedstawienie wystawił Teatr Współczesny w Krakowie.

Bohaterowie sztuki, czyli niesforne bliźniaki Kuba i jego siostra Buba, którzy wciąż uczą się na swoich błędach, ich babcia, szalony naukowiec pan Waldemar oraz robot Bon Ton przybliżyli najmłodszym uczniom naszej szkoły zasady dobrego wychowania. Zabawne przygody z życia bliźniaków stały się świetnym wstępem do rozmów z dziećmi na temat oceny postępowania głównych bohaterów oraz znalezienia jak najlepszego wyjścia w trudnych sytuacjach życiowych. Uczniowie otrzymali w spektaklu odpowiedź na wiele pytań, np. co wypada, a czego nie wypada robić i mówić. Wszystko to urozmaicone było wesołymi piosenkami i humorystycznymi sytuacjami z życia szkoły i rodziny.

Autor tekstu: R. Stępień

 

 

Sadzenie drzewa

            W dniu 26 października 2017 r. w ramach podsumowania uroczystych obchodów Jubileuszu 650 – lecia wsi Brzustów na terenie naszej szkoły wsadzono pamiątkowe drzewo – wiąz, który dawniej nazywany był brzostem. Jest to bardzo ważne drzewo dla historii naszej wsi, gdyż od niego pochodzi nazwa miejscowości Brzustów.

        

            W tej krótkiej, ale bardzo dla nas ważnej uroczystości udział wzięli: Pan Bogdan Kącki- Wójt Gminy Inowłódz, Radni Rady Gminy Inowłódz z przewodniczącymi Panem Wacławem Chachułą, Pani Jadwiga Warczyk – sołtys wsi Brzustów, dyrektorzy szkół, Pan Jak Żerek – sekretarz Gminy Inowłódz, Pani Katarzyna Koch – skarbnik Gminy Inowłódz,  Pani Barbara Maciejczyk – Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Inowłodzu, przedstawicie mieszkańców wsi oraz uczniowie naszej szkoły.

 

 

Autor tekstu: M. Wiktorowicz

Zdjęcia: M. Wiktorowicz

Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

 

Uroczystość pasowania na ucznia klasy I

 

            W dniu 25 października 2017 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia klasy pierwszej. Część artystyczną przygotowała wychowawczyni klasy – Pani Anna Dutkiewicz. Na uroczystość zostali zaproszeni Pan Bogdan Kącki – Wójt Gminy Inowłódz, Pani Iwona Gabryszewska – Dyrektor Szkoły, wszyscy wychowawcy, nauczyciele, uczniowie, rodzice, dziadkowie oraz pracownicy administracji i obsługi.

            Uroczystość rozpoczęła się od akademii, podczas której uczniowie klasy I zaprezentowali wiedzę o szkole, która zdobyli w pierwszych miesiącach nauki. Swój program artystyczny urozmaicili wesołymi piosenkami i wierszykami.

            Po zakończeniu widowiska Pani Iwona Gabryszewska – Dyrektor Szkoły dotykając wielkim ołówkiem ramienia uczniów pasowała ich na pierwszoklasistów. Uczniowie ślubowali „(…) być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły (…)”.

            Po akademii, gdy ogromny stres opadł pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy i legitymacje oraz zostali hojnie obdarowani prezentami przez Pana Wójta – Bogdana Kąckiego oraz przez rodziców.

            Następnie wszyscy zebrani goście udali się na zewnątrz, gdzie zgodnie z tradycją wsadzono pamiątkowe drzewko.

 

Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów
i radości ze zdobywanej wiedzy !!!

 

 

Autor tekstu: M. Wiktorowicz

Zdjęcia: M. Wiktorowicz

Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

 

„ACH TA PIPPI”- PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE

 

20 października klasa 0 obejrzała w Tomaszowie Maz. sztukę pt. „Ach ta Pippi”, wystawioną przez Narodowy Teatr Edukacji.

W spektaklu dzieci zobaczyły historię małej dziewczynki o imieniu Pippi, dzięki której dowiedziały się, co to znaczy tolerancja, przyjaźń i dlaczego warto być dobrym dla zwierząt. Przykład Pippi nauczył je, że odmienność nie powinna oznaczać wykluczenia. Przyjaźń przebywanie z rówieśnikami uczy empatii, a kiedy są kłopoty wiemy, że nie jesteśmy sami.

Podczas przedstawienia dzieci bardzo żywiołowo reagowały na zabawne sytuacje, wesołe piosenki, piękną scenografię i nowatorskie rozwiązania teatralne. Dzięki kolorowym projektom multimedialnym dzieci mogły znaleźć się w krótkim czasie w wielu miejscach.

 

Autor tekstu: R. Stępień

 

 

Warsztaty kulinarne z FIERRO PIZZA

 

 

Pomimo, że Dzień Chłopaka powszechnie obchodzony jest 30 września, to klasa IV w tym roku świętowała trochę później.

         W piątek 6 października spotkaliśmy się przed godziną 8:00 pod szkołą. Wspólnie poszliśmy na przystanek MZK, skąd autobusem pojechaliśmy do Tomaszowa. 40 minut później byliśmy już w pizzerii ”Fierro”, gdzie przywitała nas szefowa p. Edyta Pietrzko. Po wysłuchaniu krótkiej, ale jakże ciekawej historii pizzy oraz po zwiedzeniu pizzerii zabraliśmy się do przygotowania swojej, pierwszej w życiu pizzy. Każdy otrzymał swój kawałek ciasta i mnóstwo dodatków, więc każda pizza była inna i bardzo smaczna. Na koniec odbyło się wspólne ucztowanie.  Dostaliśmy także upominki od właścicieli pizzerii.

Nasze obchody Dnia Chłopaka na tym się nie skończyły. Po długim spacerze, podczas którego spaliliśmy pizzowe kalorie, wylądowaliśmy w sali zabaw w Galerii Tomaszów.

         To był najlepszy Dzień Chłopaka w opinii męskiej części klasy.

Ciekawe, co wymyślą na Dzień Kobiet?

 

Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

 

 

Wycieczka do PGE Giganty Mocy

 

W dniu 11.10.2017 r. uczniowie klasy 0 - III wyjechali na wycieczkę do PGE Giganty Mocy w Bełchatowie. Celem wyjazdu było zdobycie wiedzy na temat tego jak powstaje, jak wydobywa się i przetwarza w energię węgiel brunatny.Program wycieczki obejmował zwiedzenie interaktywnej ekspozycji, która podzielona była na dwie części: pierwsza z nich poświęcona była procesowi powstawania węgla brunatnego i przybliżała czasy sprzed milionów lat. Dzieci miały okazję zobaczyć, jak wyglądały prehistoryczne zwierzęta, na czele z bełchatowskim mamutem. Za to druga część opowiadała o tym, jak wydobywa się węgiel brunatny i przetwarza na energię elektryczną w bełchatowskich „Gigantach”, czyli w Kopalni Węgla Brunatnego i Elektrowni Bełchatów. Dzięki niej uczniowie mogli przyjrzeć się,  jak pracują gigantyczne koparki w bełchatowskiej odkrywce oraz  poznać  zasady działania maszyn elektrowni. Na ekspozycji pokazano również, jak zmieniało się miasto Bełchatów i jego najbliższe regiony wraz z budową bełchatowskiego kombinatu górniczo – energetycznego.Dzieciom podobała się wystawa, gdyż wykorzystano w niej nowoczesne środki przekazu, takie jak: animacje, interaktywne gry  oraz stanowiska doświadczalne. Dzięki temu w prosty, dostępny i atrakcyjny sposób mogły przyswoić przekazywaną im wiedzę.Drugą część programu wycieczki stanowiły praktyczne warsztaty. Uczniowieklasy „0” poznali Woltusia –najmniejszego przedstawiciela rodziny „Gigusiów Brunatnych”. Opowiedział dzieciom, czym na co dzień zajmuje się górnik, co wydobywa się w bełchatowskiej kopalni i jakie kolory mogą mieć pióra na górniczej czako. Podczas warsztatów każdy przedszkolak przeszedł pasowanie na górnika i przymierzył górniczy mundur. Pasowanie odbyło się według górniczego zwyczaju. Najpierw uczniowie musieli pokonać przeszkody, następnie „Major Lis” dokonał pasowania na górnika. Podczas zabaw dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek o pracy górnika oraz o tym jak górnicy świętują swoje święto, które przypada na 4 grudnia. Nakoniec wykonały górnicze czako z papieru i bibuły. Po wykonaniu wszystkich zadań, każdy przedszkolak otrzymał dyplom górniczej drużyny WOLTUSIA.Uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych pt. „Projekt prąd”, podczas których metodą doświadczeń sprawdzali, które tworzywa przewodzą prąd a które nie. Następnie za pomocą ziemniaków, gwoździ i przewodów uczniowie wytwarzali prąd: każda para utworzyła swój  własny obwód elektryczny, który w następstwie zasilił diodę led. Na sam koniec warsztatów dzieci utworzyły ogromny obwód ze wszystkich ziemniaków i za pomocą woltomierza sprawdzili jak wysokie jest napięcie. Uczniowie pełni wrażeń i wiedzy wrócili do szkoły.

 

 

Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

 

 

Dzień Edukacji Narodowej

 

            13 października 2017 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W uroczystości wzięli udział: Pan Bogdan Kącki – Wójt Gminy Inowłódz, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, przedstawiciele Rady Rodziców, emerytowani nauczyciele oraz uczniowie.

            Zebrani goście obejrzeli pełen humoru program artystyczny przygotowany przez uczniów klasy IV. Były wesołe wierszyki i dowcipy, scenki z życia szkoły oraz piosenki przygotowane specjalnie na tą okazję. Znane z radia i telewizji przeboje zabrzmiały w nowych aranżacjach i z nowymi tekstami wzbudzając zasłużony aplauz widzów.

            W części oficjalnej głos zabrała Pani Iwona Gabryszewska – Dyrektor Szkoły, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń. W szczególny sposób wyróżnione zostały Pani Joanna Wojtasik i Pani Iwona Kurzyk, które otrzymały Nagrodę Dyrektora Szkoły.

            Ogromną niespodzianką było również wręczenie przez Pana Bogdana Kąckiego – Nagrody Wójta Gminy Inowłódz Pani Iwonie Gabryszewskiej – Dyrektorowi Szkoły za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, opiekuńczej i wychowawczej.

 

 

„Z rąk do rąk podajemy skromnej mądrości dar zwyczajny”

 Z okazji Święta Edukacji Narodowej wszystkim nauczycielom i pracownikom naszej szkoły składamy serdeczne życzenia: wiele sukcesów zawodowych, spełniania wszystkich marzeń oraz tego, aby podejmowany trud był źródłem satysfakcji i społecznego uznania.

 

Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

 

 

Wycieczka do Warszawy

 

10 października 2017 roku uczniowie klas IV-VII  wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Obejrzeli przedstawienie „Momotaro” w Teatrze Imka, zwiedzili stadion PGE Narodowy i spędzili godzinę w parku trampolin.

                  Następnego dnia uczestnicy wycieczki dzielili się swoimi wrażeniami. Oto  wypowiedzi niektórych uczniów:

„Wycieczka do Warszawy była atrakcyjna i ciekawa. Bardzo podobał mi się park trampolin i występ w teatrze. Czekam na więcej takich wycieczek.” Jakub, kl.VII

„Stadion Narodowy zrobił na nas ogromne wrażenie- 58 tysięcy miejsc!” Martyna,kl.VI

„Gdy wdrapałem się na punkt widokowy stadionu, spojrzałem z góry na płytę boiska i zdziwiony odkryłem, że przestałem się bać wysokości.” Hubert, kl.VI

„To był super wyjazd. Widzieliśmy świetne przedstawienie, a w parku trampolin nauczyłem się kilku trików.” Wiktor,kl.VI

„Bajka japońska była śmieszna, w czasie spektaklu dobrze się bawiłam.” Klaudia, kl.V

„Spektakl wspaniały, a dodatkową atrakcją była obecność pana Tomasza Karolaka, którego znamy z serialu Rodzinka p.l.” Łukasz, kl.V

„Najbardziej podobało mi się w parku trampolin. Chyba nigdy się tak nie wyskakałam” Julia, kl. VII

„Najbardziej podobał mi się czas spędzony na stadionie” Kacper, kl. VII

„W Warszawie było super. Przedstawienie było śmieszne, stadion zrobił na mnie duże wrażenie, a w parku trampolin było ekstra.” Mateusz, kl.  VII

„Najbardziej podobało mi się na stadionie. Może kiedyś uda mi się pójść na mecz naszej reprezentacji?” Patrycja, kl. VII

„Uwielbiam sport, toteż najbardziej podobało mi się w parku trampolin.”Martyna, kl. VII

„Najlepiej się bawiłam, kiedy rywalizowaliśmy ze sobą w parku trampolin.” Kasia, kl. VI

„Warto było wspiąć się na najwyższy punkt stadionu. Schody, schody, schody…i niezapomniany widok z góry na płytę boiska”. Gosia, kl. VI

„Więcej takich wycieczek!” Dominik, kl. VII

 

 

 

Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

 

 

 

Wybory do Samorządu Szkolnego

 

3 października w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. 
Zostały one poprzedzone zakrojoną na szeroką skalę kampanią wyborczą, trwającą od 15 września. Kandydaci rozwieszali plakaty ze swoimi propozycjami działań, które miały zachęcić
uczniów do głosowania na nich.

W dniu wyborów każdy uczeń otrzymał przygotowaną kartę do głosowania z nazwiskami kandydatów. Po przeliczeniu głosów Komisja Wyborcza ogłosiła wyniki wyborów.

 

Przewodniczącą została Martyna Niemiec z klasy VII
Zastępcą  Julia Sadłowska z klasy VII
Sekretarzem Roksana Nockoska z klasy VI

 

 

Zwycięzcom gratulujemy i liczymy na owocną współpracę
w roku szkolnym 2017/2018
J

 

 

 

 

 XII POWIATOWE ŚWIĘTO ZIEMNIAKA W BRZUSTOWIE

 

 

30 września 2017 roku uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II wzięli udział w XII Powiatowym Święcie Ziemniaka w Brzustowie. Ponieważ wypadło ono w roku jubileuszu 650-lecia Brzustowa, rozpoczęło się wyjątkowo uroczyście- od mszy w kościele parafialnym, w której uczestniczył poczet sztandarowy szkoły.

Dalsza część obchodów święta miała miejsce na placu przy remizie strażackiej w Brzustowie. Tam na scenie zostały wręczone nagrody laureatom Gminnego Konkursu Plastycznego organizowanego przez naszą szkołę. W tegorocznej edycji uczniowie przygotowali prace na temat „Co się na miedzy zdarzyć może…”, które komisja oceniała w czterech kategoriach wiekowych.

 

1.      Gimnazjum

I miejsce    Karina Sarnecka

II miejsce   Iga Włodarczyk, Jagoda Białek

III miejsce  Anna Mastalerz, Jakub Kopacz

 

2.      Klasy IV-VII

I miejsce    Julia Sadłowska (Brzustów)

II miejsce   Zofia Tomasik (Inowłódz)

Patrycja Żądło (Inowłódz)

Maciej Guźniczak (Inowłódz)

III miejsce  Antoni Kowalski (Królowa Wola)

                    Kacper Gawęda ( Inowłódz)

                    Aleksander Ciesielski (Brzustów)

 

3.      Klasy II-III

I miejsce    Zuzanna Paduch (Brzustów)

II miejsce   Hanna Gruszczyńska (Królowa Wola)

                    Maria Guźniczak (Inowłódz)

Fabian Gwiazda (Brzustów)

III miejsce Tymoteusz Baran (Brzustów)

 Julia Pogorzała (Brzustów)

 

4.      Klasy 0-I

           I miejsce    Maksymilian Moruś ( Inowłódz)

Amelia Sadłowska  ( Brzustów)

           II miejsce    Zofia Chachuła (Królowa Wola)

 Szymon Gawęda (Brzustów)

Filip Mierzwa (Brzustów)

 III miejsce Szymon Kopczyński (Inowłódz)

 Jakub Skorupa  (Brzustów)

Wojciech Niemiec (Brzustów)

 

     Wszyscy laureaci i wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody ufundowane przez Pana Bogdana Kąckiego -  Wójta Gminy Inowłódz.

Nagrodzone i wyróżnione prace staną się częścią albumu upamiętniającego 650-lecie wsi Brzustów.

                       Jak co roku w czasie Powiatowego Święta Ziemniaka wielkim powodzeniem cieszyły się wypieki mam  uczniów naszej szkoły. Po raz kolejny rodzice zorganizowali stoisko pełne „słodkości”, a uzyskane z ich sprzedaży środki zasilą fundusz Rady Rodziców.
             Najmłodsi mieli okazję uczestniczyć w grach i zabawach zorganizowanych przez Panią Romanę Stępień. We wszystkich konkurencjach wykorzystano ziemniaki i akcesoria związane z wykopkami. Dzieci uczestniczyły w biegu farmera, ziemniaczanym hokeju, biegały w tunelu kreta, przerzucały stonkę do sąsiada, żonglowały ziemniakami, rzucały nimi do celu itp.

Każdy z uczestników otrzymał słodką nagrodę.

Mamy nadzieję, że wszyscy bawili się wyśmienicie !!!

 

 

 

Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

 

 

„Alternatywne lekcje WF-u”

           

            29 września 2017 r. uczniowie klas IV – VII uczestniczyli w projekcie „Alternatywne lekcje WF-u” przygotowanym przez Fundację Moniki Pyrek – tyczkarki, medalistki mistrzostw świata, olimpijki, pod patronatem Ministra Sportu i Turystyki.

            Uczniowie naszej szkoły spotkali się z Mistrzem Sportu, który omówił pozytywny wpływ sportu na życie i zdrowie dzieci i młodzieży.

Uczestnicy projektu pod kontrolą instruktorów i gwiazdy sportu – Moniki Pyrek zasmakowali emocji towarzyszących wyczynowym sportowcom uczestniczących w Mistrzostwach i Igrzyskach Olimpijskich oraz mogli porównać osiągane wyniki z wynikami koleżanek, kolegów jak i zawodowców.

Podczas lekcji udostępnionych zostało 6 stanowisk interaktywnych:

- koszykówka z wykorzystaniem interaktywnego systemu wspomagającego trening rzutowy,

- piłka nożna z systemem mierzącym siłę strzału i wspomagającym celność poprzez wskazywanie właściwego toru lotu piłki,

- rzut piłką ręczną na bramkę z elektronicznym pomiarem siły rzutu,

- rower stacjonarny zintegrowany z systemem Wirtualnej Rzeczywistości,

- stanowisko VR z aplikacją bokserską w systemie Wirtualnej Rzeczywistości,

- bieg na 20 metrów z elektronicznym pomiarem czasu,

- test sprawnościowy z wykorzystaniem elektronicznego refleksomierza.

            Po pełnych emocji sportowych zmaganiach uczniowie naszej szkoły obdarowani zostali koszulkami z logo Fundacji Moniki Pyrek oraz mieli możliwość wykonania wspólnego zdjęcia i wzięcia autografu od Mistrza Sportu.

 

 

 

Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

 

 

 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 

2017/2018 

 

Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

 

 

 

Nasz patron Jan Paweł II

 

 

         Jan Paweł II (Karol Wojtyła) urodził się 18 maja 1920 r. w Wadowicach. Jego ojciec był zawodowym wojskowym. Matka - Emilia z Kaczorowskich - zajmowała się domem. Starszy o 12 lat od Karola brat Edward uczył się w wadowickim gimnazjum, a później studiował medycynę w Krakowie. 13 kwietnia 1929 r. zmarła matka Karola. Dziewięcioletnim chłopcem zajął się ojciec.

         We wrześniu 1930 r. Karol zdał egzamin do męskiego Państwowego Gimnazjum 

Śląskiego im. Marcina Wadowity. W 1938 r. rozpoczął studia polonistyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim, przerwane wybuchem wojny. W czasie okupacji pracował jako robotnik w kamieniołomach w Zakrzówku i w fabryce "Solvay" w Krakowie. W 1941 r. zmarł mu ojciec. Do połowy 1943 roku Karol był związany z konspiracyjnym Teatrem Rapsodycznym. W 1942 r. rozpoczął studia na tajnym Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, ukończył je po wojnie w 1946 roku i z rąk Kardynała Adama Sapiehy otrzymał święcenia kapłańskie. Do 1948 roku odbywał studia na Papieskim Uniwersytecie Dominikańskim w Rzymie.

 

 

          Pierwszą duszpasterską placówką księdza Karola była mała wiejska parafia Niegowić niedaleko Bochni. W 1949 roku arcybiskup Sapieha przydzielił Karolowi Wojtyle parafię św. Floriana na Kleparzu w Krakowie. Młody wikary nawiązał szybki kontakt z młodzieżą akademicką. Chodził z młodymi na wycieczki, do teatru, dyskutował i umiał ich słuchać. W 1953 roku obronił rozprawę habilitacyjną na Uniwersytecie Jagiellońskim, po czym podjął wykłady z katolickiej etyki społecznej i filozoficznej w krakowskim Seminarium Duchownym oraz na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Sakrę biskupią otrzymał w 1958 roku. W 1964 roku został arcybiskupem krakowskim, a w 1967 kardynałem. Brał aktywny udział w Soborze Watykańskim II.

           Po śmierci Jana Pawła I, 16 października 1978 roku został wybrany na papieża i przyjął imiona Jan Paweł II. Był pierwszym od 455 lat papieżem nie-Włochem i pierwszym Polakiem na Stolicy Piotrowej. Pontyfikat Jana Pawła II upływał pod znakiem posługi na rzecz ekumenizmu, cywilizacji miłości, wolności wzorowanej na Eucharystii. Odwiedził większość krajów świata - z tej racji zwany jest "papieżem pielgrzymem" - odbył ponad 100 zagranicznych podróży duszpasterskich..

         Papież jest autorem wierszy ogłaszanych głównie pod pseudonimem - Andrzej Jawień.

        Jan Paweł II zmarł 2 kwietnia 2005 roku o godzinie 21:37. Po śmierci papieża wielu duchownych i wiernych dodało mu nowy przydomek, nazywając go Janem Pawłem Wielkim. Tylko trzech papieży w historii kościoła katolickiego nosiło taki przydomek. Jan Paweł II został pochowany 8 kwietnia 2005 roku w Watykanie.

 

 

 

POWRÓT

 

 

 

 

Kontakt:

 

 

Publiczna Szkoła Podstawowa

im. Jana Pawła II

 

97-215 Inowłódz

Brzustów 1

tel. (44) 710-01-10

 

szkolabrzustow@interia.pl

 

 

 

Administrator: dawiderach@wp.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Liczba odwiedzających:

 

Darmowy licznik odwiedzin