Linki:

 

 

 

Sprawdź swoje oszczędności

Zaloguj  się

 

 

 

 

POWRÓT

 

 

 

 

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 

 

2017/2018 ODBĘDZIE SIĘ

4 WRZEŚNIA 2017 R.

 

8.00 – MSZA ŚWIĘTA W KOŚCIELE W BRZUSTOWIE

9.00 – ROZPOCZĘCIE ROKU W SZKOLE

 

 

 

 

 

Wykaz

podręczników do religii

obowiązujących w roku szkolnym 2017/2018

 

Lp.

Klasa

Tytuł podręcznika

Autor

Wydawnictwo

Numer dopuszczenia

1.

 

 

„0”

„Jezus mnie kocha”- podręcznik do religii.

Pod redakcją

ks dr Stanisława Łabendowicza 

Wydawnictwo Diecezji Radomskiej AVE

AZ-03-03/2-0

2.

 

I

„Jesteśmy w  rodzinie Jezusa”- podręcznik do religii.

Pod redakcją

ks dr Stanisława Łabendowicza 

Wydawnictwo Diecezji Radomskiej AVE

AZ-11-01/10-RA-1//11

3.

 

II

„Kochamy Pana Jezusa”- podręcznik do religii i zeszyt ćwiczeń.

Pod redakcją

ks dr Stanisława Łabendowicza 

Wydawnictwo Diecezji Radomskiej AVE

AZ-12-01/10-RA-8/13

4.

 

III

,,Przyjmujemy Pana Jezusa”- podręcznik do religii i zeszyt ćwiczeń.

Pod redakcją

ks dr Stanisława Łabendowicza 

Wydawnictwo Diecezji Radomskiej AVE

RA-13-01/10-RA-5/14

5.

 

IV

„Jestem chrześcijaninem” - podręcznik do religii        i zeszyt ćwiczeń.

Pod redakcją

ks dr Stanisława Łabendowicza 

Wydawnictwo Diecezji Radomskiej AVE

AZ-21-01/10-RA-1/13

6.

 

V

„Wierzę w Boga” - podręcznik do religii          i zeszyt ćwiczeń.

Pod redakcją

ks dr Stanisława Łabendowicza 

Wydawnictwo Diecezji Radomskiej AVE

AZ-22-01/10-RA-9/13

7.

 

VI

„Wierzę w Kościół” - podręcznik do religii          i zeszyt ćwiczeń.

Pod redakcją

ks dr Stanisława Łabendowicza 

Wydawnictwo Diecezji Radomskiej AVE

AZ-23-01/10-RA-2/15

8.

 

VII

„Spotkanie ze Słowem” - podręcznik do religii          i zeszyt ćwiczeń.

Pod redakcją

ks dr Stanisława Łabendowicza 

Wydawnictwo Diecezji Radomskiej AVE

AZ-31-01/10-RA-6/13

 

 

 

 

 

Podróże kształcą

              5 czerwca uczniowie klas IV-VI wyruszyli na czterodniowa wycieczkę. Celem wyprawy była Kotlina Kłodzka.

W drodze do bazy noclegowej w Lądku Zdroju zwiedzili twierdzę w Kłodzku. Z jej najwyższego poziomu roztaczała się wspaniała panorama miasta i okolicznych pasm górskich. Wizyta w Kłodzku zakończyła się spacerem po zabytkowych uliczkach i mostach.

Tego samego dnia wieczorem uczniowie mogli zapoznać się z najciekawszymi roślinnymi okazami arboretum w Lądku Zdroju.

             Cały kolejny dzień przeznaczony był na zwiedzanie stolicy Czech. Trzeba było bardzo pilnować się, by nie zginąć w tłumie turystów, przemierzając z przewodnikiem najpiękniejsze zakątki starej Pragi. Hradczany, MalaStrana, Złota Uliczka,  most Karola, ogrody królewskie podobały się wszystkim. Uczniowie obejrzeli również uroczystą zmianę warty przed pałacem prezydenckim i widzieli, co się dzieje, gdy Orloj, średniowieczny astronomiczny zegar na ratuszu, wybija pełną godzinę.

              Następnego dnia znowu zaplanowano zwiedzanie po czeskiej stronie. Tym razem celem było Skalne Miasto, które składa się z  form skalnych zbudowanych z piaskowca płytowego malowniczo i wspaniale wyrzeźbionych przez naturę. Stumetrowe skalne ściany sprawiają często monumentalne wrażenie. Atrakcją pobytu   w rezerwacie była na pewno przejażdżka łodzią po górskim jeziorze.

              W drodze powrotnej z Czech uczniowie odwiedzili Wambierzyce słynące z okazałej bazyliki renesansowej zwanej Dolnośląską Jerozolimą. Mieli okazję zobaczyć również znajdującą się przy świątyni  szopkę liczącą ponad 800 figurek, z czego 300 jest ruchomych.

              W ostatnim dniu uczestnicy wycieczki znaleźli się w Złotym Stoku. Tam zwiedzili pozostałości po kopalni złota. Czekało tam na nich sporo niespodzianek: spotkanie z gnomem,  część trasy zwiedzania w formie specjalnie przygotowanej ośmiometrowej zjeżdżalni,  jazda kopalnianymi wagonikami. Na powierzchni zapoznali się ze zbiorami Izby Pamięci i wystawą minerałów.

             I choć nikomu nie udało się w kopalnianych chodnikach znaleźć bryłki złotego kruszcu, to i tak wszyscy wrócili z wycieczki bogatsi: w doświadczenia, wiedzę, wrażenia, przyjaźnie.   

Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

 

NENUFARY 2017r.  

 

W piątek 2 czerwca 2017 r. grupa 120 młodych turystów przybyła do naszej szkoły, aby wziąć udział w XIII Pieszym Rajdzie po Ziemi Brzustowskiej ,,Nenufary” 2017. Były to drużyny  ze szkół podstawowych i gimnazjalnych.

                 Uczestniczyły gimnazja z:  Inowłodza; Lubochni i Rozprzy oraz szkoły podstawowe  z Królowej Woli, Zawady, Łaznowa, Szynczyc, Straszowa, Komorowa i oczywiście bardzo liczna drużyna z Brzustowa.

 ,,Nenufary” zostały zorganizowane przez nasza szkołę i  koło  PTSM. Współorganizatorem był Pan Bogdan Kącki -  Wójt Gminy Inowłódz  oraz Oddział Terenowy PTSM w Piotrkowie Tryb . Rajd został zorganizowany w ramach obchodów 650- lecia wsi Brzustów.

                  Impreza rozpoczęła się w szkole, z której po pysznym obiedzie uczestnicy wyruszyli do remizy strażackiej, w której odbyła się oficjalna część tej imprezy turystycznej. Podczas wędrówki uczestnicy zdobywali kolejne informacje, które miały pomóc im w rozwiązywaniu zadań konkursowych.  Musieli wykazać się uwagą i spostrzegawczością. Przy płycie pamiątkowej  Pani Jadwiga Warczyk - Sołtys wsi Brzustów wygłosiła referat na temat historii Brzustowa.  Kolejnym miejscem wędrówki była remiza strażacka OSP. Wszystkich przybyłych  powitała Pani Iwona Gabryszewska - Dyrektor Szkoły i dokonała oficjalnego otwarcia rajdu. Pani Joanna Wojtasik -  Opiekun Szkolnego koła PTSM przedstawiła szczegółowy program imprezy. Ze swoim programem artystycznym  - ,,Tu wszędzie jest moja ojczyzna” wystąpił Dziecięcy Zespół Ludowy ,,Cekinki” – przygotowany przez pana Zbigniewa  Kosylaka. Wszyscy obejrzeli przygotowaną prezentację multimedialną przedstawiającą walory turystyczno- krajoznawcze okolicy. Zaproszony  Zespół  Ludowy  ,,Brzustowianie” dał pokaz młodym uczestnikom rajdu jak należy tańczyć oberka i polkę. Wzruszającym akcentem był występ Seniora Rodu Kosylaków – mistrza skrzypiec  - Pana Władysława Kosylaka. Młodzież z zachwytem słuchała wykonywanych przez niego utworów.

                  Po części artystycznej uczestników rajdu czekało jeszcze wiele wyzwań, które przygotowali dla nich organizatorzy.

                 Jako pierwszy odbył się konkurs ,,W rytmie polki i oberka”, w którym jurorami byli członkowie zespołu ,,Brzustowianie”. Oj, niełatwe było to zadanie i emocje  ogromne…

Kolejne konkursy to: ekologiczny; literacki - ,,Czasami dialekt brzmi piknie....”- sprawdzający znajomości gwar ludowych. ,,Zagadki o Brzustowie”- to konkurs związany z obchodami 650- lecia wsi Brzustów, a konkurs plastyczny- ,, Obrus haftem malowany” nawiązywał do tutejszych tradycji.

W trakcie tej imprezy wszystkie drużyny rywalizowały o Puchar 650- lecia Brzustowa.

Te zmagania konkursowe wysoko oceniły pani Mariola Saternus i pani Edyta Cieślik- Moczek pasjonatki opoczyńskiego folkloru.

                Po powrocie z remizy na uczestników  czekały pozostałe atrakcje - ognisko i dyskoteka.

W sobotę po śniadaniu wszystkie drużyny przystąpiły do rywalizacji w turnieju piłki plażowej.

Na podsumowaniu rajdu rozdano dyplomy, nagrody, podziękowania, które wręczył pan Bogdan Kącki - Wójt Gminy Inowłódz.

               W zaciętej rywalizacji zwyciężyła drużyna z Brzustowa otrzymując Puchar 650-lecia Brzustowa.

Dzięki udziałowi w rajdzie  młodzież miło i przyjemnie spędziła czas, poznała historię naszej okolicy, nawiązały się przyjaźnie i padły obietnice, że chętnie wrócą do nas za rok.

Wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym w realizację naszego rajdu serdecznie dziękujemy.

 

Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

 

Projekt "Zdrowo jem Więcej wiem"  

 

   

              Przez cały rok szkolny klasa 0 pod kierunkiem wychowawczyni Romany Stępień uczestniczyła w ogólnopolskim  projekcie„Zdrowo jem, więcej wiem” realizowanym  przez Fundację Banku Ochrony Środowiska pod honorowym patronatem Pierwszej Damy Pani Agaty Kornhauser-Dudy.

Nadrzędnym celem projektu było   przywrócenie dzieci do świata zdrowia, sprawności i pogody ducha. Projekt miał charakter międzyszkolnej rywalizacji zespołowej. W rywalizacji brało udział ponad 600 zespołów szkolnych z całej Polski. Co miesiąc składaliśmy raporty z realizacji zadań konkursowych w formie sprawozdania oraz fotorelacji. Projekt uczył nie tylko pracy w grupie, ale przede wszystkim miał za zadanie zmienić złe nawyki żywieniowe, edukować i skłonić do zmiany stylu życia. Uświadomić rodzicom, opiekunom nauczycielom oraz dzieciom, jak ważne jest zdrowe odżywianie oraz aktywność sportowa. Realizowaliśmy zadania w trzech etapach podporządkowanym porom roku. Jesienią poprzez konkursy, zabawy poznawaliśmy różne owoce i warzywa, ich zalety odżywcze oraz rolę w prawidłowym odżywianiu. Dzieci zainspirowane zdobytą wiedzą stworzyły samodzielnie plakaty zachęcające do zrezygnowania ze słodyczy na rzecz warzyw i owoców. Przeprowadziliśmy konkurs na propozycje najciekawszych zabaw na świeżym powietrzu i przeprowadziliśmy je podczas Powiatowego Święta Ziemniaka. Kolejnym zadaniem było uświadomienie rodzicom i dzieciom roli śniadania dla prawidłowego rozwoju i zdrowia dzieci. Uczniowie z pomocą rodziców wykonali konkursowe propozycje śniadaniowego menu. Odbył się konkurs plastyczny „Stawiam na śniadanie”. Dzieci przygotowały samodzielnie zdrowe kanapki na II śniadanie. Zdobyły w ten sposób tytuł „Super Kucharza”. Zimą podczas specjalnych zajęć poznawaliśmy właściwości wody jako źródła życia i zdrowia. Dzieci brały udział w konkursie na stworzenie „Wodolubka” -postaci zachęcającej dzieci do rezygnowania z picia słodkich napojów na rzecz wody. Zorganizowaliśmy w szkole degustację wody smakowej, którą sami przygotowaliśmy. Wiosną stworzyliśmy w klasie ogródek ziołowy, z którego korzystaliśmy dodając zioła do kanapek. Zorganizowaliśmy dla uczniów szkoły i rodziców gazetkę tematyczną o ziołach i ich właściwościach. Walczyliśmy o tytuł Sportowego Asa podczas klasowych zawodów sportowych. Wymyśliliśmy własną grę zespołową „Balonową Minisiatkówkę”, którą propagowaliśmy na przerwach w szkole. Uczniowie podczas zajęć zapoznali się z piramidą zdrowia i wykonali samodzielnie plakaty promujące odżywianie wg. zdrowych zasad.

              Po każdym cyklu zadań promowaliśmy zdobytą wiedzę wśród uczniów naszej szkoły  i rodziców. Dzieci wykonywały samodzielnie ulotki dla rodziców, owocowe koreczki, kanapki i gazetki tematyczne. Rodzice naszych dzieci również bardzo aktywnie włączyli się w realizację zadań konkursowych. Największym sukcesem tego projektu są widoczne zmiany w odżywianiu i zmianie stylu życia naszych uczniów oraz ich rodzin.

 

Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

 

 

 

 

 

 

Dzień Mamy i Taty w klasie 0  

 

Jak co roku uczniowie klasy 0 zaprosili swoich rodziców oraz Panią Dyrektor Iwonę Gabryszewską na uroczystość z okazji Święta Mamy i Taty. Przygotowania
do tej uroczystości przebiegały w wielkiej tajemnicy, a wszystko po to, aby zrobić rodzicom mega niespodziankę. Pod kierunkiem wychowawczyni Romany Stępień uczniowie ćwiczyli wierszyki, piosenki oraz humorystyczne scenki. Hitem naszego występu był taniec w wykonaniu chłopców dedykowany ukochanym mamom.   Występ udał się wspaniale. Rodzice oklaskiwali swoje pociechy na stojąco. Mamy nie kryły łez wzruszenia, kiedy dzieciaki podchodziły z życzeniami i własnoręcznie wykonanymi upominkami. Dla mam zrobiły mydełka z zatopionym serduszkiem, a dla taty był krawat z napisem „super tata”. Po występie wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie i zaprosiliśmy rodziców na tradycyjnego już „Metrowca”. Wszyscy uczniowie zaangażowali się w dekorowanie ciasta upieczonego specjalnie na tę okazję. Nasze ciasto jak zwykle było kolorowe, ozdobione truskawkami, kolorowymi groszkami, żywymi kwiatami i jak zwykle wzbudziło zachwyt gości. Dzieci jak na gospodarzy uroczystości przystało zaprosiły rodziców do stołu i zadbały o to, aby czuli się tego dnia super wyjątkowo. Obsługa stołu była perfekcyjna. W rewanżu rodzice złożyli serdeczne podziękowania na ręce wychowawczyni i przekazali słodkie niespodzianki dla swoich milusińskich. 

 

Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

 

 

Dzień Dziecka

 

            Z olbrzymią satysfakcją pragniemy podzielić się wrażeniami z Dnia Dziecka zorganizowanego w naszej szkole. Organizatorzy – Dyrektor Szkoły, Rada Rodziców i wychowawcy zadbali o to, aby ten dzień był niezapomniany.

Wszystkich bawiła pani animator, która wyróżniała się szalonym wyglądem i wesołym usposobieniem. Wymyślała ciągle nowe zabawy i konkursy: z balonami, ciasteczkami, olbrzymią piłką, były biegi na nartach po trawie, jazda na rowerze, silniejsi uczniowie przeciągali linę.

Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. W czasie przerw między zabawami, rodzice częstowali wszystkich pączkami i napojami.

Na koniec rozegrano mecze piłki nożnej i zbijaka oraz wszyscy piekli kiełbaski na ognisku.

Dzień był pełen wrażeń i radości. Zakończył się bardzo słodko, bo Pani Dyrektor częstowała wszystkich słodyczami.

Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

 

Warsztaty robienia mydełek

 

23 maja odbyły się w szkole warsztaty robienia mydełek. Dzieci miały niepowtarzalną okazję, aby zrobić i przyozdobić swoje własne mydełko. Mogły wybrać kolor, zapach i dodać do niego różne elementy dekoracyjne. Przy okazji dowiedziały się jak dbano i higienę i czystość od najdawniejszych czasów, aż do współczesności. Z zaciekawieniem oglądały eksponaty, które służyły człowiekowi do dbania o czystość np.: żelazka z duszą, przyrząd do usuwania zębów, balę do zażywania kąpieli itp. Warsztaty mydlane były okazją do wspaniałej zabawy i możliwością do rozwoju kreatywnego myślenia. Zobaczenie efektu swojej pracy w postaci prawdziwego mydełka, którym można umyć ręce to wielkie przeżycie dla przedszkolaków, a dla starszych uczniów była to super zabawa i świetna okazja, aby zrobić okazały prezent na Dzień Mamy.

 

Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

 

                

Święto Patrona

 

                18 maja to dla naszej szkoły bardzo ważna data. Tego dnia obchodzimy Święto Patrona naszej szkoły, którym jest Jan Paweł II.

W tym roku uroczystość rozpoczęła Eucharystia w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej. Następnie wszyscy zebrani uczniowie udali się do szkoły, gdzie klasy 5 i 6 pod kierownictwem Pani Elżbiety Fiderek przygotowały wzruszającą i pouczającą akademię.

Uczniowie przybliżyli postać Jana Pawła II oraz jego postawę wobec świata. W trakcie akademii mogliśmy zapoznać się życiorysem Ojca Świętego od cichego, niepozbawionego cierpień życia w Wadowicach, przez lata studiów, pracy duszpasterskiej, aż po wyniesienie na Stolicę Piotrową i czas pontyfikatu.

Naszą uroczystość swoją obecnością uświetnili zaproszeni goście: Wójt Gminy Inowłódz – Pan Bogdan Kącki, Ksiądz Proboszcz – Marek Polewczyk oraz emerytowany nauczyciel religii – Pan Wiesław Kopacz.

 Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

 

Wycieczka do Warszawy

 

17 maja uczniowie klas I-III zwiedzali Warszawę. Warszawa, to miasto licznych zabytków i ciekawych miejsc. Wycieczka przebiegała więc pod hasłem „Prawie cała … Warszawa”, gdyż nie sposób zwiedzić całej stolicy w jeden dzień. W programie wycieczki była:

- wizyta na warszawskim lotnisku Okęcie;

- wjazd na taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki i podziwianie panoramy Warszawy
z XXX piętra;

- spacer po Starówce ze zwróceniem uwagi na Pomnik Małego Powstańca, Barbakan, Pomnik
Syrenki, Zamek Królewski, Kolumna Zygmunta III Wazy;

- grób Nieznanego Żołnierza i spacer po Ogrodzie Saskim;

- wizyta w Parku Łazienkowskim – zwiedzanie Pałacu na Wodzie i spacer do Pomnika 

Fryderyka Chopina.

Wszyscy uczniowie zadowoleni, z pamiątkami w dłoniach wrócili do domu.

 Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

 

Święto Konstytucji 3 maja

             28 kwietnia klasa 3 przygotowała szkolną uroczystość z okazji święta Konstytucji 3 maja.

Scenariusz akademii wprowadził uczniów do pewnej szkolnej biblioteki, w której to bohaterami były książki.

Występowały:

„Encyklopedia powszechna”, „Encyklopedia historii”, „Słownik historyczny”, „Baśnie”, „Tom poezji”, „Śpiewnik pieśni patriotycznych”, „ABC dobrego zachowania”.

Postacie (książki) rozmawiały ze sobą o uchwaleniu Konstytucji w sposób ciekawy, z elementami humorystycznymi.

Scenariusz był bogaty w treści historyczne, patriotyczne i moralizatorskie.

Po występie uczniów wprowadzono Sztandar Szkoły i odśpiewano Hymn Państwowy.

 

Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

 

STOWARZYSZENIE ZAMEK    KAZIMIERZOWSKI  CENTRUM KULTURY W INOWŁODZU

 

serdecznie zaprasza do udziału w piątej edycji

Festiwalu Poezji Śpiewanej w Inowłodzu.


 

Festiwal odbywa się w ramach zadania pn. Festiwal Poezji Śpiewanej w Inowłodzu (Edycja V) wraz z koncertem gwiazdy wieczoru, realizowanego na podstawie umowy zawartej między Województwem Łódzkim a Stowarzyszeniem Zamek Kazimierzowski Centrum Kultury w Inowłodzu.

      

      Jako organizatorzy tego przedsięwzięcia pragniemy zainteresować wszystkich zamkiem, który stanowi centrum życia kulturalnego nie tylko gminy inowłodzkiej, ale też powiatu
i województwa łódzkiego. Także związkami poety Juliana Tuwima z inowłodzką małą ojczyzną, wspólną Jemu i nam współczesnym.

 

      Mamy też nadzieję, że udział w festiwalu da uczestnikom szansę na wypromowanie (przy szerokim patronacie medialnym imprezy) swoich umiejętności i talentów, zapoczątkuje trwałe związki z Inowłodzem i zamkiem, jako że śpiewanie poezji odbywa się tu każdego roku.

 

       Przesłuchania półfinalistów zaplanowane zostały na czerwiec br. Laureaci wystąpią
na zamku 25 czerwca 2017 roku. Regulamin i karta zgłoszenia dostępne w sekretariacie Szkoły.

                                                                                        

   

 

 

 

Zarząd Stowarzyszenia Zamkowego

 

 

 

 

          

Trzymaj formę

             W dniu 25.04 odbyło się w naszej szkole zabranie z rodzicami, na którym uczniowie klasy 6 wystąpili z przygotowaną prezentacją multimedialną. Dotyczyła ona zasad prawidłowego odżywiania według najnowszej piramidy zdrowia oraz skutków nieprawidłowego żywienia. Tematyka wystąpienia uczniów związana jest z treściami programu: „Trzymaj formę”, w którym klasy 5 i 6 uczestniczą w tym roku szkolnym.

 

 

          

Dzień Ziemi  

 

22 kwietnia przypada Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie klasy 4 przygotowali krótki apel pod tytułem: „Machine Town – miasto przyszłości”. Przedstawili w nim wizję życia w mieście o zanieczyszczonym powietrzu, dymiących kominach, z kwaśnymi opadami. Występ uświadomił uczniom do czego może prowadzić nierozważne postępowanie człowieka w środowisku.

 

 

          

 

NABÓR DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO I KLASY I:

 

Zgłoszenie dziecka do Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Brzustowie polega na:

 

       a) wypełnieniu i podpisaniu odpowiedniego formularza zamieszczonego w załączniku poniżej lub znajdującego się w sekretariacie szkoły;

 

 

Wniosek klasa I

 

Wniosek oddział przedszkolny

 

Zgłoszenie klasa I

 

 

       b) złożeniu formularza w sekretariacie szkoły - od poniedziałku do czwartku od 8.00 do 13.00 lub w innym terminie, po uzgodnieniu telefonicznym (44 710 01 10).


SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

 

          

Z wizytą na Olimpie

 

            31 marca w szkole odbył się międzyklasowy konkurs czytelniczy poświęcony mitologii greckiej. Wzięły w nim udział trzyosobowe drużyny.

Klasę IV  reprezentowali: Dominika Walasik, Aleksander Ciesielski i Łukasz Grałek.

klasę V:    Roksana Nockowska, Martyna Pogorzała, Małgorzata Ryś,

klasę VI:   Zuzanna Miszczyk, Julia Sadłowska i Jakub Ciesielski.

Zmagania uczestników oceniało jury pod przewodnictwem Pani Dyrektor Iwony Gabryszewskiej.

             Przy wykonywaniu różnorodnych zadań uczniowie wykazali się znakomitą znajomością mitologii. Do samego końca toczyła się wyrównana rywalizacja. Poziom wiedzy zawodników zaimponował wszystkim. Na szczególną pochwałę zasłużyli najmłodsi, reprezentanci klasy IV, którzy zajęli drugie miejsce, przegrywając tylko jednym punktem ze zwycięską drużyną z klasy VI.

             Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, nagrody książkowe, a zwycięzcy, jako że turniej wiązał się ze starożytną Grecją, zostali udekorowani wieńcami laurowymi.

 Konkurs spełnił swój najważniejszy cel- zachęcił uczniów do czytania i przekonał o prawdziwości stwierdzenia naszej noblistki, Wisławy Szymborskiej, że „czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

 Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

 

 

Święto Przedszkolaka 2017

24 marca 2017 r. już od rana dało się odczuć na szkolnych korytarzach podniosłą atmosferę. Piękna uroczystość. Tego dnia, jak co roku obchodziliśmy w szkole Święto Przedszkolaka. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły klasa 0 pod kierunkiem wychowawczyni Pani Romany Stępień popisywała się przed gośćmi i całą społecznością szkolną swoimi umiejętnościami. Na swoje święto dzieci zaprosiły Wójta Gminy Inowłódz Pana Bogdana Kąckiego, rodziców oraz dziadków.   Wszyscy z utęsknieniem czekaliśmy na wiosnę, dlatego przedszkolaki zaprezentowały przedstawienie pt. „Powitanie wiosny”. Specjalnie na tę okazję powołano zespół szkolnych reporterów, który przedstawił na żywo relację z poszukiwań wiosny. W barwnych, pomysłowych strojach wystąpiły wiosenne kwiaty i ptaki, które zadawały dzieciom zagadki. Reporterom udało się w końcu znaleźć wiosnę, a nawet obudzić z zimowego snu groźnego niedźwiedzia. Wiersze i wesołe piosenki oraz zabawne historyjki z życia zwierząt bardzo podobały się publiczności, która nagrodziła występ dzieci głośnymi brawami. Następnie Dyrektor Szkoły Pani Iwona Gabryszewska wraz z Wójtem Gminy Inowłódz wręczyli dzieciom pamiątkowe dyplomy oraz książki ufundowane przez rodziców. Pan Wójt pogratulował przedszkolakom wspaniałego występu i obdarował wszystkie dzieci słodkimi Kinder niespodziankami. Po obowiązkowej chwili dla reporterów i wszyscy zostali zaproszeni na przepyszny tort.

 Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

 

                

Wycieczka klas IV-VI

21 marca uczniowie klas IV-VI wybrali się do Opoczna. Najpierw zwiedzili Muzeum Regionalne. Poznali dzieje Ziemi Opoczyńskiej od najdawniejszych czasów aż po współczesność.

Chłopców szczególnie zainteresowały eksponaty dotyczące II wojny światowej, zwłaszcza kolekcja broni palnej. W kolejnych salach wszystkich zachwyciły drewniane rzeźby twórców ludowych. Z uwagą uczniowie obejrzeli wystawę strojów regionalnych oraz rekonstrukcję wnętrza chałupy opoczyńskiej.

Sporo czasu grupa spędziła oglądając zbiory związane ze zwyczajami i obrzędami wielkanocnymi i słuchając ciekawej opowieści przewodnika muzealnego. Można było podziwiać pięknie udekorowany stół świąteczny, wspaniałe pisanki, barwne, misternie zrobione palmy wielkanocne.

Na zakończenie zwiedzający obejrzeli jeszcze wystawę „ Od Edisona do UNITRY, czyli krótka historia fonografii” prezentującą unikatowe egzemplarze fonografów, gramofonów, patefonów, radioodbiorników, magnetofonów. Tu usłyszeli archiwalne nagranie głosu marszałka Józefa Piłsudskiego.

Po zwiedzeniu muzeum uczniowie przeszli do Miejskiego Domu Kultury, gdzie obejrzeli spektakl „Tacy jak my” przygotowany przez grupę ARTENS. Sztuka poruszała temat akceptacji, zrozumienia dla innych, zwłaszcza słabszych, odpowiedzialności za własne czyny. Losy głównego bohatera były dla widzów lekcją tolerancji, z której zapamiętali ważne przesłanie: „ Życie to nieustanna wędrówka, a najciekawszą jej częścią są ludzie, których podczas niej spotykamy”.

     

Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

          

Rajd ,,Weekend w Lubochni po angielsku i niemiecku”

 

W dniach 17- 18 marca 2017r. nasi uczniowie – członkowie SK PTSM wraz z opiekunem panią Joanna Wojtasik uczestniczyli w rajdzie organizowanym przez gimnazjum w Lubochni.

Każda szkoła biorąca udział w rajdzie miała za zadanie przygotować krótkie prezentacje lub występy muzyczne w języku niemieckim lub angielskim.

Drużyna reprezentująca naszą szkołę w składzie: Zuzanna Miszczyk, Martyna Niemiec, Wiktoria Niemiec, Julia Sadłowska, Patrycja Śliwka i  Emil Wieczorek – uczniowie klasy VI wystąpili z prezentacją w języku angielskim i zajęli I miejsce.

   

          

MISTRZ ORTOGRAFII ANGIELSKIEJ

 WYŁONIONY

 

         W tym roku, już po raz dziesiąty, 20 marca 2017 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Brzustowie odbył się Powiatowy Konkurs Ortografii Angielskiej „ACE OF SPELLING 2017”.

Głównym celem konkursu jest popularyzacja języka angielskiego wśród dzieci i młodzieży, kształtowanie twórczych postaw, motywowanie do nauki języka angielskiego oraz nabywanie umiejętności pozytywnej rywalizacji.

Konkurs Ortografii Angielskiej „ACE OF SPELLING” adresowany jest do uczniów kl. IV – VI szkół podstawowych powiatu tomaszowskiego. Zgodnie z regulaminem, uczniowie przystępujący do konkursu musieli napisać poprawnie tekst w języku angielskim dyktowany przez lektora i wykazać się umiejętnością rozumienia ze słuchu oraz znajomością ortografii i fonetyki angielskiej.

         W tegorocznej edycji wzięło udział 35 uczniów z 13 szkół podstawowych z całego powiatu tomaszowskiego. Przybyłych uczestników i ich opiekunów powitała Pani Iwona Gabryszewska Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Brzustowie, a pomysłodawczyni i opiekunka konkursu, Pani Iwona Kurzyk, przedstawiła regulamin przebiegu konkursu.

         Tytuł „ACE OF SPELLING 2017” otrzymał Igor Święcicki - uczeń Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Smardzewicach, I wicemistrzem został uczeń Zespołu Szkół nr 8 (Szkoła Podstawowa nr 6) – Aleksander Kostanek, a II wicemistrzynią została Adrianna Bała -  uczennica z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Smardzewicach.

         Wyróżnienia otrzymali: Gracjan Zięba z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 3 (Szkoła Podstawowa nr 7), Marta Kozakiewicz z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 (Szkoła Podstawowa nr 10) oraz Robert Pająk z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 (Szkoła Podstawowa nr 13).

Podobnie, jak w ubiegłym roku, główną nagrodą był tablet, ufundowany przez Pana Bogdana Kąckiego Wójta Gminy Inowłódz. Serdecznie gratulujemy laureatom, a pozostałym uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w tych niezwykle wyrównanych zmaganiach językowych.

Dyrekcja Publicznej Szkoły Podstawowej w Brzustowie składa podziękowania fundatorom nagród: Panu Bogdanowi Kąckiemu Wójtowi Gminy Inowłódz, Szkole Języka Angielskiego BINGO SCHOOL w Tomaszowie Maz., Państwu Edycie i Mariuszowi Pietrzykom -  właścicielom FIERRO PIZZA.

 

Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

 

          

SZANOWNI RODZICE!!!

 

         W celu poniesienie bezpieczeństwa naszych dzieci
w cyberprzestrzeni, w związku z pojawieniem się zagrożenia dla dzieci
i młodzieży wynikającego z udziału w specyficznych grach komputerowych, bardzo proszę Państwa Rodziców o zwrócenie szczególnej uwagi na bezpieczne korzystanie przez dzieci z zasobów Internetu.

Zachęcam do:

- Zapoznania się z listami: Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji
Narodowej oraz Łódzkiego Kuratora Oświaty skierowanymi
do dyrektorów szkół oraz rodziców i nauczycieli.

-Wspierania działań szkoły poprzez zapoznanie się z zagrożeniami jakie
wiążą się z grą „Niebieski wieloryb” oraz zagrożeniami wynikającymi
   z nadmiernego korzystania z gier komputerowych.

 

Bardzo proszę o ścisłą współpracę z dyrekcją i nauczycielami w zakresie uważnego obserwowania zachowań dzieci oraz niezwłocznego reagowania
na wszelkie symptomy mogące wskazywać na udział dziecka w wyżej wymienionej grze.

 

 

Z poważaniem

Dyrektor Szkoły

 

 

IV Powiatowy Konkurs Plastyczny dla Świetlic 

„Dolina Pilicy”.

            

 

Uczniowie naszej szkoły mogą pochwalić się osiągnięciami w IV Powiatowym Konkursie Plastycznym dla Świetlic „Dolina Pilicy”.

Konkurs miał na celu przede wszystkim promocję piękna naszego regionu oraz rozwijanie wrażliwości i zmysłu plastycznego, doskonalenie technik plastycznych i popularyzację dziecięcej twórczości wśród wychowanków świetlic. Prace uczestników oceniane były w trzech kategoriach wiekowych. Nagrodzeni zostali:

Kategoria kl. 1 – 2:

I miejsce – Tobiasz Pasiński

II miejsce – Szymon Warczyński

III miejsce – Julita Pasińska

Wyróżnienie: Wiktoria Rybiak

Wyróżnienie: Filip Gawęda

 

Kategoria kl. 3 – 4 :

II miejsce: Rafał Wieczorek

 

Rozstrzygnięcie konkursu jak co roku miało miejsce w „Galerii pod Grotami” w Tomaszowie Mazowieckim.Organizatorzy konkursu postanowili zaprezentować w formie wystawy nagrodzone prace – wystawę można obejrzeć w Grotach Nagórzyckich w „Galerii pod Grotami”.

 

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy !!!

 

„ Bo z dziewczynami…”

 

           Z okazji Dnia Kobiet chłopcy z klas IV-VI poddali swoje koleżanki zabawnym próbom, by sprawdzić, czy poradziłyby  sobie jako modelki.

           Na początku musiały na fotografiach rozpoznać najbardziej znane przedstawicielki światowych wybiegów mody, potem dowieść, że znają popularnych wykonawców współczesnych hitów.

        Następnie sala zamieniła się w miejsce treningu przyszłych modelek. Każda dziewczynka spróbowała przejść z książką na głowie, z mopem, a musiały tego dokonać z gracją, wdziękiem, w rytm znanej melodii. Koleżanki radziły sobie znakomicie.

         Szczególnie zaimponowały kolegom swoją umiejętnością chodzenia w szpilkach. Niektórzy chłopcy im pozazdrościli. Znalazło się kilku śmiałków, którzy też spróbowali tej sztuki. Zrobiło się naprawdę wesoło. Wszyscy świetnie się bawili. Spotkanie zakończyło się  „słodko” dzięki przygotowanym słodyczom.

Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

 

Teatrzyk profilaktyczny

 

            Dnia 7 marca 2017 r. w naszej szkole Grupa T z Torunia zaprezentowała teatrzyk profilaktyczny pt.: „Spektakl – nieoczekiwana zamiana miejsc:. Jest to historia Mańka, nieznośnego chłopaka, który za niewłaściwy stosunek do zwierząt zostaje zamieniony w bezdomnego psa. Na szczęście dzięki zającowi Supełkowi  wszystko kończy się szczęśliwie, a widzowie wraz z Mańkiem uczą się wrażliwości na losy zwierząt i dowiadują się co to jest wolontariat.

Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

 

Jeden z dziesięciu

 

 

Konkurs odbył się 2 marca 2017r. (czwartek), godz. 11.00 w naszej szkole.

    Celem konkursu była nauka i zabawa oraz mobilizacja do rozwijania pasji naszych uczniów. Chcemy pomóc naszym wychowankom rozwijać takie umiejętności jak: wnioskowanie, analizę i syntezę, dostrzeganie prawidłowości, czytanie i słuchanie ze zrozumieniem.

      W konkursie wzięły udział Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brzustowie, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima w Inowłodzu oraz Szkoła Podstawowa im. Ignacego Mościckiego w Królowej Woli.

      Każdą szkołę podstawową reprezentowało  czterech uczniów z klas IV-VI, którzy zostali wybrani podczas przeprowadzonych w poszczególnych szkołach eliminacji. Konkurs przebiegał w dwóch etapach.

      W pierwszym etapie uczniowie indywidualnie rozwiązywali 45 minutowy test składający się z 20 zadań. W tej części zwyciężyły: Zuzanna Miszczyk i Julia Sadłowska – PSP w Brzustowie.

     Drugi etap to finał w formie teleturnieju „Jeden z dziesięciu” . Wzięło w nim udział dziesięć najlepszych osób.

I miejsce i tytuł ,, Mistrza Logicznego Myślenia” otrzymała Aleksandra Żądło - PSP w Inowłodzu.

II miejsce – Zofia Tomasik – PSP w Inowłodzu

III miejsce – Zofia Szczepańska – SP w Królowej Woli

Finał zakończył się rozdaniem dyplomów i nagród.

Nagrodę – upominek otrzymał każdy z uczestników, mistrz - nagrodę specjalną, a uczestnicy finału nagrody rzeczowe. 

 

Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

 

 

 

Góra Grosza 2016/2017

            W dniach od 28 listopada do 9 grudnia w naszej szkole jak co roku pod kierownictwem Pana Dawida Deracha odbyła się wielka zbiórka monet pt. „Góra Grosza”.

            Była to już XVII edycja Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej prowadzonej przez „Towarzystwo Nasz Dom”. Akcja ta polega na zbieraniu przez dzieci drobnych monet (1,2 lub 5 groszowych) i ma na celu pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne -  pokazanie najmłodszym jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

            Nasi uczniowie nigdy nie zawodzą. Każdy przyniósł tyle, ile mógł. W tym roku możemy pochwalić się uzbieraną kwotą w wysokości 305,03 zł.

Największą sumę uzbierała klasa II – 151,09 zł. Za największą aktywność i zaangażowanie w akcję Pani Dyrektor Iwona Gabryszewska i koordynator akcji w szkole – Pan Dawid Derach wyróżnili uczennicę Oliwię Smejdę.

 

 

 

„Aby nie wpaść w pułapkę”

 

W poniedziałkowy poranek 9 stycznia 2017 r. Białostocki Teatr Profilaktyczny Edukacja i Animacja „Magik” w formie przedstawienia zapoznał uczniów naszej szkoły z zagrożeniami czyhającymi w Internecie. Uczniowie bez trudu wymieniali pułapki Internetu i skutki ich działania. Wspomniano o uzależnieniu od sieci, zawirusowaniu komputera, kradzieży tożsamości, wycieku wrażliwych danych osobowych, phishingu i korzystaniu przez dzieci z nieodpowiednich do wieku treści. Aktorzy wciągnęli społeczność szkolną do ożywionej dyskusji, a także do zabaw  na scenie.

            Teatralna godzina minęła szybko, ale tematyka inscenizacji była tematem wielu rozmów na następnych lekcjach i podczas szkolnych przerw. Mamy nadzieję, że uczniowie nie tak łatwo dadzą się wciągnąć w zastawiane na nich pułapki hakerów i innych internetowych przestępców.

 

 

 

Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

 

Tuż przed przerwą świąteczną

 

22 grudnia odbyło się w naszej szkole Spotkanie Wigilijne z udziałem Babć i Dziadków. Uczniowie przygotowali, pełne wzruszeń i prawdy, przedstawienie nawiązujące do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i Święta Babci i Dziadka. Na uroczystość zaproszono licznych gości: babcie i dziadków, rodziców, Wójta Gminy Inowłódz – Pana Bogdana Kąckiego, sołtysów i radnych.

Uczniowie klasy VI w swojej inscenizacji opowiedzieli o pasażerach pewnego autobusu, który w wigilijny wieczór utknął w zaspie z dala od domostw i ludzi. I zdarzył się cud… Nieżyczliwi z początku sobie ludzie w tych nowych warunkach zorganizowali sobie choinkę i „stół” wigilijny, przełamali się opłatkiem. Wszystko to działo się w zimowej scenerii, w tle brzmiały piękne pastorałki śpiewane przez uczniów klas I – IV.

 

Swoim przedstawieniem urzekła jak zwykle grupa przedszkolaków, przygotowana przez panią Romanę Stępień. W pięknych strojach recytowali wiersze o swoich ukochanych babciach i dziadkach, śpiewali dla nich kolędy i piosenki, nie obyło się bez łez wzruszenia w oczach seniorów. Dzieci wręczyły także gościom przygotowane przez siebie upominki. Całość spotkania zakończona została uroczystym tańcem, równie uroczych śnieżynek z klasy „O” oraz świątecznymi życzeniami Pani Dyrektor Iwony Gabryszewskiej, Pana Wójta Bogdana Kąckiego, księdza Marka Polewczyka oraz Pani Mirosławy Olas – Radnej Gminy Inowłódz.

W przygotowaniu uroczystości swój udział wzięli uczniowie, wszyscy nauczyciele, pracownicy szkoły oraz przedstawiciele Rady Rodziców.

 

Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

 

 

 

Projekt "Fabryka Św. Mikołaja"

Już po raz trzeci uczniowie klasy 0 wraz ze swoimi rodzicami uczestniczyli w ramach kampanii „Postaw na rodzinę” w projekcie „Fabryka Świętego Mikołaja”. Projekt jest współfinansowany przez GKRPA w Inowłodzu. W tym roku pozyskaliśmy na realizację zadań 600zł.  Koordynatorem projektu jest wychowawczyni klasy „0" pani Romana Stępień. Celem projektu jest umacnianie więzi rodzinnych i pokoleniowych, zapoznanie z historią zwyczajów bożonarodzeniowych oraz z lokalnymi tradycjami świątecznymi, uczenie szacunku do tradycji i zachęcanie do jej kontynuowania, promowanie kulturalnego spędzania czasu wolnego z rodziną, integrowanie pokoleń i różnych środowisk, wdrażanie do samodzielności i odpowiedzialności, umacnianie poczucia własnej wartości, a także rozwijanie zainteresowań dzieci. Zadania, jakie zostały zrealizowane w tym roku to wyjazd do Muzeum Regionalnego w Tomaszowie Maz., na który zaprosiliśmy kolegów z klasy II. Uczniowie uczestniczyli tam w warsztatach etnograficznych „Wokół choinki”. Podczas warsztatów uczniowie poznali historie tradycji świątecznych związanych z Bożym Narodzeniem oraz wykonały aniołka na choinkę. Odbyły się warsztaty kulinarne, podczas których piekliśmy i dekorowaliśmy wspólnie z rodzicami świąteczne pierniczki. Zorganizowaliśmy warsztaty plastyczne, podczas których dzieci wykonywały wraz z rodzicami ozdoby świąteczne. Uczniowie klasy 0 wraz ze swoimi rodzicami uczestniczyli w rodzinnym wyjeździe do kina na film „Vaiana- skarb oceanu”. Rodziców i dziadków zaprosiliśmy na szkolne Jasełka i klasowe spotkanie opłatkowe, które są uroczystym zakończeniem projektu.

     

 

Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

 

 

„Człowiek nie jest wielki przez to, co ma,
 nie przez to, kim jest, lecz przez to,
czym dzieli się z innymi”

 

Dwa lata temu świat naszej rodziny zawalił się.
Diagnoza lekarska - guz mózgu, którą usłyszeliśmy nie dawała naszej córeczce - Julce szans na normalne życie. Wówczas okazało się, że w tym nieszczęściu nie zostaliśmy sami. Wokół nas pojawili się wspaniali, bezinteresowni ludzie, o wielkich, wrażliwych sercach, którzy nie szczędzili sił i środków, aby nam pomóc. Wiemy, że w pomoc zaangażowała się cała społeczność gminy, dorośli i dzieci, wielu ludzi, którym nie mieliśmy do tej pory okazji podziękować. Organizowane były zbiórki, aukcje, akcje charytatywne, ofiarowywaliście państwo na leczenie naszej córeczki 1% swojego podatku. Ofiarowaliście nam nie tylko swój czas, pieniądze, ale także nadzieję na lepsze jutro i wiarę w ludzi.

Dziś nasza Juleczka, choć zmaga się z chorobą i cały czas wymaga leczenia, chodzi do szkoły jak jej rówieśnicy. Operacja, która miała odbyć się w Niemczech, na razie jest odłożona w czasie. Środki zebrane podczas zbiórek zostaną wykorzystane na dalsze leczenie i rehabilitację, co daje szansę na powrót do pełnej sprawności.

Dziękujemy wszystkim państwu za zainteresowanie losem naszej córeczki, za słowa otuchy, za modlitwę, za to, że w najcięższych chwilach naszego życia nie byliśmy sami. Jeszcze raz dziękujemy za wsparcie finansowe, bez którego nic nie byłoby możliwe.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia składamy wszystkim Państwu najserdeczniejsze życzenia, zdrowia, wszelkiej pomyślności, obfitości wszelkich dóbr i łask Bożych. Niech radość i spokój towarzyszą państwu przez cały nadchodzący Nowy Rok.

Katarzyna i Marek Pogorzała

 

 

Mikołajki

 

Chociaż za oknami brak śniegu nastrój świąteczny w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Brzustowie gości już od pierwszych dni grudnia.

6 grudnia zgodnie z tradycją uczniów najmłodszych klas odwiedził Święty Mikołaj. Dotarł on do szkoły z workiem pełnym prezentów, co nasi uczniowie przyjęli bardzo entuzjastycznie. Było dużo radości i uśmiechów.

Teraz z niecierpliwością będziemy oczekiwać Mikołaja za rok!

 

Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

 

ZAPOBIEGAJMY POŻAROM

 

8 grudnia 2016 r. w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej odbyło się wręczenie nagród za udział w konkursie plastycznym „Zapobiegajmy pożarom”.

Komisja konkursowa w kategorii klas I – III nagrodziła dwóch naszych uczniów:

Michała Gawędę – II miejsce;

Nikodema Gawędę – wyróżnienie.

 

Organizatorzy zapowiedzieli, że wyróżnione prace zostaną zlicytowane na cele charytatywne na rzecz dzieci.

 

Zwycięzcą serdecznie gratulujemy!!

 

 

 

Poznajemy ciekawe zawody - Górnik

1 i 7 grudnia w ramach cyklu „Poznajemy ciekawe zawody” uczniowie klas 0 – III spotkali się z emerytowanym górnikiem Panem Czesławem Pawelcem. Mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć prawdziwy górniczy mundur, piękne górnicze czako oraz akcesoria, które noszone są do munduru galowego. 

Pan Pawelec, który jest dziadkiem naszej uczennicy Leny, opowiedział dzieciom o ciężkiej i bardzo niebezpiecznej pracy górnika, o zwyczajach związanych ze świętem górniczym oraz o patronach tego zawodu. Dzieci zaciekawione spotkaniem zadawały bardzo dużo pytań, na które cierpliwie odpowiadał nasz gość. Bardzo dziękujemy naszemu gościowi za poświęcony nam czas.

Zapraszamy rodziców, dziadków, członków rodziny, którzy wykonując ciekawe zawody do podzielenia się z nami informacjami na temat Waszej pracy.

 

 

Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

 

 

Dzień Pluszowego Misia

 

Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku...

 Każdy posiada własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku!

25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu, każdy uczeń Naszej szkoły mógł przynieść ulubionego pluszowego niedźwiadka - Teddy Bear, w myśl zasady: „ kto przyniesie misia , nie będzie pytany dzisiaj” . A oto kilka faktów, na temat tego, skąd pomysł, aby ustanowić taki dzień.

Pierwsze misie pluszowe powstały w Europie, następnie były eksportowane do USA. Nazwa Teddy Bear, wzięła się od zdrobnienia imienia Teodora Roosevelta. Wiąże się z tym historia o niedźwiadku, którego postrzelił podczas polowania jeden z jego towarzyszy. Gdy prezydent zobaczył przestraszone zwierzątko, kazał je wypuścić. Cała historyjka została zobrazowana w komiksie i opublikowana w gazecie. Producenci zabawek podchwycili historyjkę i nazwali pluszowego misia “Teddy Bear”.

Dzisiaj nie można wyobrazić sobie świata bez uroczego, łagodnego misia. Jest on patronem wielu przedszkoli i żłobków w Polsce i na świecie. Stał się również symbolem pomocy, dzięki akcji charytatywnej “Podaruj Misia” organizowanej co roku przez TVN, akcji “Miś” (polegającej na wręczaniu misiów i prezentów gwiazdkowych dla dzieci z biednych rodzin) czy Fundacji Burego Misia na rzecz osób niepełnosprawnych.

 

Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

 

Gmina bez przemocy - dobra tradycja

W dniu 21 listopada 2016 roku reprezentacja uczniów naszej szkoły przeszła ulicami Inowłodza w marszu „Gmina bez przemocy – dobra tradycja”. Był on elementem programu „Gmina bez przemocy”, w którym bierzemy udział.

            W ramach projektu uczniowie szóstej klasy stworzyli kodeks szkoły bez przemocy
oraz broszury dla rodziców „Jak radzić sobie z agresją”, wykonali również gazetki ścienne.

Uczniowie i rodzice wzięli także udział w warsztatach z zakresu rozwijania i zdobywania umiejętności radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych prowadzonych przez Panią Pedagog
z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Tomaszowie Mazowieckim.

 

 

Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

 

Umiem pływać 

 

15 uczniów klasy III w terminie od 19 września do 22 listopada 2016 r. wspólnie
z rówieśnikami z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Juliana Tuwima w Inowłodzu uczestniczyło w II edycji programu Ministerstwa Sportu i Turystyki pt.: „Umiem pływać”.

            Program ten był propozycją uczestnictwa w dodatkowych zajęciach sportowych
dla uczniów, którzy chcą podejmować aktywność fizyczną poza obowiązkowymi zajęciami wychowani fizycznego. Dzieci dzięki tym wyjazdom nauczyły się pływać, a także oswoiły się z wodą.

Na zakończenie kursu dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, które wręczył im Wójt Gminy Inowłódz – Pan Bogdan Kącki.

 

 

Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

 

 

Wycieczka klas I-III

 

8 listopada 2016r. uczniowie klas I – III wybrali  się do Teatru Arlekin w Łodzi
na spektakl pt. „Piękna i Bestia”.

Scenariusz do tego przedstawienia napisał Waldemar Wolański, a sztukę reżyserowała – Małgorzata Wolańska. Spektakl grany był w niezwykle rzadkiej technice marionetkowej, której trudność polegała na animowaniu lalek zawieszonych na dwumetrowych niciach.
Animacja lalek przebiegała bardzo naturalnie. W przedstawieniu wykorzystano fragmenty muzyki Ravela, Bartoka i Musorgskiego,  która zadziałała jako rozwiązanie dramaturgiczne, jednocześnie  tworząc romantyczną aurę opowieści. 

"Piękna i Bestia" to sztuka pouczająca; pomija mało istotną powierzchowność,
a  kładzie nacisk na dobroć i miłość.

 Arlekinowska interpretacja jest doskonałą rozrywką dla widzów w każdym wieku.
Uczniowie wrócili do swoich obowiązków zadowoleni i bogatsi o nowe doświadczenia.

 

Wycieczka klas IV-VI

 

            8 listopada uczniowie klas IV-VI wyjechali do Łodzi. Pierwszym punktem wycieczki było obejrzenie przedstawienia pt.: „B@jki robotów” w teatrze Pinokio. Trudny spektakl opowiadał o niebezpieczeństwach czyhających na młodych ludzi w sieci, a także o tym,
że czasem trudno oddzielić rzeczywistość od świata wirtualnego.

             Z teatru uczniowie udali się do aquaparku „Fala”, gdzie ponad godzinę spędzili
na wodnych szaleństwach. Była to nagroda za ich zaangażowanie w czasie realizacji zadań
w ramach projektu „Szkoła bez przemocy” (wyjazd został dofinansowany ze środków przeznaczonych na tę kampanię).

            Pobyt na pływalni przyniósł  wszystkim uczestnikom wyjazdu, oprócz korzyści zdrowotnych, wiele radości i przyjemnych wrażeń, stworzył okazję do zacieśniania więzi koleżeńskich, umocnił przyjazne relacje w grupie.

            Zadowoleni uczniowie w drodze powrotnej już planowali kolejny wspólny wyjazd.

 

 

 

Barwy mojej Ojczyzny

 

              10 listopada obchodziliśmy w szkole Narodowe Święto Niepodległości.
Uczniowie, ubrani tego dnia na galowo, obejrzeli program artystyczny przygotowany
przez przedstawicieli klas IV,V i VI.

Dla starszych słowa, które padały ze sceny, były powtórką z historii, dla młodszych
- ciekawą lekcją o przeszłości Ojczyzny. W historyczne informacje zostały wplecione pieśni
i recytacje wierszy o Polsce.

      Było patriotycznie, wzruszająco. W  serca zapadły najważniejsze słowa piosenki:
„ Niepodległość znaczy wolność…”.

 

Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

 

Konkurs na najupiorniejszą dynię halloweenową:

 

I miejsce – Szymon Walasik

            Julia Borkowska

 

II miejsce – Tobiasz Pasiński

            Julita Pasińska

            Fabian Gwiazda

 

III miejsce – Klaudia Składowska

            Bartosz Drużdż

 

 

Komisja JURY: 

             Iwona Kurzyk

             Antonina Gawęda

             Łukasz Grałek

             Filip Gawęda

             Konrad Warczyński

Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

Ślubowanie klasy I

   

Niezwykłym wydarzeniem w każdej szkole jest przyjęcie w poczet społeczności uczniowskiej, uczniów klasy I. Nie inaczej było w naszej szkole, bowiem,
w środę 26 października do grona uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Brzustowie, przyjęto 7 uczniów klasy I.

Zanim jednak doszło do uroczystego ślubowania i pasowania na ucznia, mogliśmy wszyscy zobaczyć, jak zdolna jest grupa tegorocznych pierwszoklasistów. Pod czujnym okiem wychowawczyni p. Anny Kosylak, uczniowie zaprezentowali montaż słowno – muzyczny „ Na pomoc bajkom”. Scenariusz tego przedstawienia został napisany przez
Panią Aleksandrę Koselak. Na  scenie  zobaczyliśmy barwne stroje, piękną grę aktorską, starannie przygotowaną scenerię, dzięki którym mogliśmy wszyscy przenieść w cudowny świat bajek.  

 Po przedstawieniu nastąpił moment pasowania na ucznia. Pierwszaków swoją obecnością zaszczycił Pan Bogdan Kącki Wójt Gminy Inowłódz, który obdarował dzieci prezentami. Następnie uczniowie wraz z rodzicami, dyrekcją i wychowawczynią udali się na zewnątrz, aby zgodnie z tradycją szkoły,   zasadzić pamiątkowe drzewo. Z okazji tego wyjątkowego wydarzenia uczniowie wraz z zaproszonymi gośćmi spotkali się przy wspólnym torcie.  

 

 

Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

 

 

 

CAŁA SZKOŁA CZYTA NAUCZYCIELOM

 

Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowe wydarzenie w każdym roku szkolnym.
W naszej szkole, dzień ten obchodziliśmy w czwartek, 13 października. Z tej okazji uczniowie, wraz z nauczycielkami, p. Anną Dutkiewicz, Aleksandrą Koselak i Anną Kosylak przygotowali akademię, inną niż zwykle. Otóż przychylając się do priorytetu Ministra Edukacji Narodowej, którym jest  „upowszechnianie czytelnictwa, rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży”, uczniowie klas II – VI  zaprezentowali utwory z literatury polskiej i światowej.  

Akademia, zatytułowana „Cała szkoła czyta nauczycielom” spotkała się z dużym entuzjazmem,  nauczycieli i pracowników szkoły, uczniów, jak również zaproszonych gości: Pana Bogdana Kąckiego- Wójta Gminy Inowłódz, Panią Barbarę Walasik – emerytowaną nauczycielkę oraz Pana Zbigniewa Kosylaka, dobrego ducha i przyjaciela szkoły.  

 

Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

 

 

XI Powiatowe Święto Ziemniaka w Brzustowie

 

1 października 2016 r. uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II wzięli udział w XI Powiatowym Święcie Ziemniaka w Brzustowie. Wszystkie chętne dzieci uczestniczyły w konkursach organizowanych przez nauczycieli szkoły. Najmłodsi współzawodniczyli w konkursie przenoszenia ziemniaków na łyżce, wyścigu kretów w tunelu, w biegu farmera w za dużych gumofilcach, w skokach w workach, w ziemniaczanym slalomie hokejowym, przerzucały stonkę do sąsiada na czas i wielu, wielu innych konkursach.

 

Podczas Powiatowego Święta  Ziemniaka rozstrzygnięty został także Gminny Konkurs Plastyczny „Portrety mieszkańców dawnej wsi mazowieckiej” organizowany przez naszą szkołę.Zadaniem uczestników było  wykonanie pracy malarskiej przedstawiającej postać ludzką (mężczyzny, kobiety, dziecka), bądź grupę ludzi w sytuacjach świątecznych lub przy pracy  z uwzględnieniem realiów wsi mazowieckiej przełomu XIX i XX wieku.

 

Komisja oceniała prace w czterech kategoriach wiekowych:

1.      kl. 0 - I,

I m-ce  Oskar Ślązak kl. I PSP Brzustów

II m-ce  Maciej Niemiec kl.0 PSP Brzustów

III m-ce  Jędrzej Tomasik  Niepubliczne Przedszkole w Inowłodzu

III m-ce  Tobiasz Pasiński kl. I PSP Brzustów

 

2.      kl. II - III,

I m-ce Natalia Kozera kl. III PSP Brzustów

II m-ce Zuzanna Paduch kl. II PSP Brzustów

II m-ce Julita Pasińska kl. II PSP Brzustów

III m-ce Dorota Suska kl. II SP Królowa Wola

III m-ce Martyna Pązik kl. III PSP Brzustów

III m-ce Kacper Gawęda kl. III Inowłódz

 

3.      kl. IV – VI,

I-m-ce: Julia Sadłowska kl.VI  PSP  Brzustów

I m-ce: Patrycja Żądło kl. V PSP Inowłódz.

II m-ce Aleksandra Żądło kl.VI PSP Inowłódz.

II m-ce Aleksander Ciesielski kl. IV PSP Brzustów

II m-ce Gabriela Grzyb  kl. V PSP Brzustów

II m-ce Zuzanna Miszczyk kl. VI PSP Brzustów

III m-ce  Zofia Tomasik kl. V PSP Inowłódz

III m-ce  Monika Szmigiel kl.VI SP Królowa Wola

III m-ce  Patrycja Śliwka kl.VI PSP Brzustów

III m-ce Emil Wieczorek kl. VI PSP Brzustów

III m-ce  Dominik Walasik kl. VI PSP Brzustów

 

4.      gimnazjum

I m-ce :     Kinga Sarnecka kl. II

II m-ce :    Iga Włodarczyk kl. I

III m-ce:   Jakub Kopacz kl. II

 

 

Wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody ufundowane przez
Wójta Gminy Inowłódz – Pana Bogdana Kąckiego.

 

 

 

Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

 

 

Wycieczka po naszym regionie

 

W dniu 28 września 2016 r. wychowawcy klas 1-3 zorganizowali  wycieczkę edukacyjną po najbliższej okolicy dla swoich wychowanków. Uczniowie zwiedzali miejsca dotychczas nieznane, a związane z historią naszego regionu.  Rozpoczęli od Anielina, gdzie w zadumie wysłuchali informacji o mjr Henryku Dobrzańskim pseudonim „Hubal” i podziwiali okazały szaniec .Następnie pojechali do Inowłodza i  przeszli spacerkiem oglądając w parku XIX wieczną studnię, synagogę, mogiłę z II wojny światowej, cmentarz wojenny z I wojny światowej i kościół św. Idziego. Kolejnym miejscem, a zarazem wielką atrakcją było przejście przez schron kolejowy w Konewce i wysłuchanie ciekawych opowieści przewodnika. Wszyscy uczestnicy wycieczki dziękują klasie trzeciej
za  przygotowanie i przedstawienie ciekawostek o zwiedzanych miejscach.

 

Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

 

1 września w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Brzustowie rozbrzmiał pierwszy dzwonek obwieszczający rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017. Po wakacyjnym odpoczynku uczniowie powrócili do szkolnych ławek, by z nową energią przystąpić do nauki. 

 

Rok szkolny uczniowie rozpoczęli mszą święta w kościele w Brzustowie, następnie wspólnie z rodzicami i nauczycielami udali się do szkoły na uroczysty apel. W uroczystości wziął także udział wójt Gminy Inowłódz – Pan Bogdan Kącki, który w nowym roku szkolnym życzył uczniom zapału do pracy, sukcesów w nauce oraz rozwijania swoich zainteresowań i zdolności.

 

 

 

 

 

Nasz patron Jan Paweł II

 

 

         Jan Paweł II (Karol Wojtyła) urodził się 18 maja 1920 r. w Wadowicach. Jego ojciec był zawodowym wojskowym. Matka - Emilia z Kaczorowskich - zajmowała się domem. Starszy o 12 lat od Karola brat Edward uczył się w wadowickim gimnazjum, a później studiował medycynę w Krakowie. 13 kwietnia 1929 r. zmarła matka Karola. Dziewięcioletnim chłopcem zajął się ojciec.

         We wrześniu 1930 r. Karol zdał egzamin do męskiego Państwowego Gimnazjum 

Śląskiego im. Marcina Wadowity. W 1938 r. rozpoczął studia polonistyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim, przerwane wybuchem wojny. W czasie okupacji pracował jako robotnik w kamieniołomach w Zakrzówku i w fabryce "Solvay" w Krakowie. W 1941 r. zmarł mu ojciec. Do połowy 1943 roku Karol był związany z konspiracyjnym Teatrem Rapsodycznym. W 1942 r. rozpoczął studia na tajnym Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, ukończył je po wojnie w 1946 roku i z rąk Kardynała Adama Sapiehy otrzymał święcenia kapłańskie. Do 1948 roku odbywał studia na Papieskim Uniwersytecie Dominikańskim w Rzymie.

 

 

          Pierwszą duszpasterską placówką księdza Karola była mała wiejska parafia Niegowić niedaleko Bochni. W 1949 roku arcybiskup Sapieha przydzielił Karolowi Wojtyle parafię św. Floriana na Kleparzu w Krakowie. Młody wikary nawiązał szybki kontakt z młodzieżą akademicką. Chodził z młodymi na wycieczki, do teatru, dyskutował i umiał ich słuchać. W 1953 roku obronił rozprawę habilitacyjną na Uniwersytecie Jagiellońskim, po czym podjął wykłady z katolickiej etyki społecznej i filozoficznej w krakowskim Seminarium Duchownym oraz na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Sakrę biskupią otrzymał w 1958 roku. W 1964 roku został arcybiskupem krakowskim, a w 1967 kardynałem. Brał aktywny udział w Soborze Watykańskim II.

           Po śmierci Jana Pawła I, 16 października 1978 roku został wybrany na papieża i przyjął imiona Jan Paweł II. Był pierwszym od 455 lat papieżem nie-Włochem i pierwszym Polakiem na Stolicy Piotrowej. Pontyfikat Jana Pawła II upływał pod znakiem posługi na rzecz ekumenizmu, cywilizacji miłości, wolności wzorowanej na Eucharystii. Odwiedził większość krajów świata - z tej racji zwany jest "papieżem pielgrzymem" - odbył ponad 100 zagranicznych podróży duszpasterskich..

         Papież jest autorem wierszy ogłaszanych głównie pod pseudonimem - Andrzej Jawień.

        Jan Paweł II zmarł 2 kwietnia 2005 roku o godzinie 21:37. Po śmierci papieża wielu duchownych i wiernych dodało mu nowy przydomek, nazywając go Janem Pawłem Wielkim. Tylko trzech papieży w historii kościoła katolickiego nosiło taki przydomek. Jan Paweł II został pochowany 8 kwietnia 2005 roku w Watykanie.

 

 

POWRÓT

 

 

 

Kontakt:

 

 

Publiczna Szkoła Podstawowa

im. Jana Pawła II

 

97-215 Inowłódz

Brzustów 1

tel. (44) 710-01-10

 

szkolabrzustow@interia.pl

 

 

 

Administrator: dawiderach@wp.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Liczba odwiedzających:

 

Darmowy licznik odwiedzin