Sprawdź swoje oszczędności

Zaloguj  się

 

 

                      

POWRÓT

 

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

 

            Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015 odbyło się 

26 czerwca 2015 r.

        

  

 

Święto Rodziny

 

            Po raz kolejny mieliśmy przyjemność gościć w szkole rodziców naszych uczniów. Tym razem 1 czerwca 2015 r. wspólnie obchodziliśmy Święto Rodziny.

            Podobnie jak w roku poprzednim spotkanie rozpoczęło się od prezentacji artystycznych. Na szkolnej scenie wystąpiły przedszkolaki. Skierowały do rodziców pełne ciepła i miłości słowa.  Dołączyły do nich wesołe piosenki. Wiele radości sprawiły swoim pełnym energii, zabawnym tańcem z mopami.  

            Popisy małych artystów podziwiał zaproszony na uroczystość Pan Bogdan Kącki, Wójt Gminy Inowłódz, który pamiętał o Dniu Dziecka i poczęstował wszystkie dzieciaki słodyczami i złożył życzenia z okazji ich święta.

            Po najmłodszych na scenie zaprezentowali się uczniowie z klasy czwartej, a po nich dzieci z klasy drugiej. W ich wykonaniu rodzice obejrzeli dwa przedstawienia o tematyce profilaktycznej. Nagrodą dla młodych aktorów była żywa reakcja na słowa i piosenki oraz brawa publiczności.  

            Po części artystycznej wszyscy zebrali się przy wspólnym ognisku. Potem rodzice rozegrali z dziećmi mecz plażowej piłki siatkowej, a jeszcze później można było wyhasać się na parkiecie przy dyskotekowych przebojach.

            Ważnym punktem tegorocznego Święta Rodziny była wielka loteria fantowa, z której dochód przeznaczono na pomoc chorej uczennicy, Julce. Zebrano ponad 800 złotych i ta kwota zasili konto gromadzące środki na leczenie dziewczynki.

            Rodzinna impreza podobała się wszystkim. Następne Święto Rodziny już za rok!

  

 

"Polska biega"

            29 maja 2015 r., na Stadionie Lekkoatletycznym im. Kamili Skolimowskiej w Spale odbyła się VI edycja akcji Polska Biega. Wśród startujących około 800 uczestników, z naszej szkoły biegło 14 uczniów z klas V-VI, a w konkursie plastycznym swój talent prezentowały 2 uczennice z klasy IV.  Pojawiły się gwiazdy sportu, m.in. polska kadra zapaśników. Było mnóstwo świetnej zabawy, zdrowej rywalizacji sportowej w  piękne, słoneczne przedpołudnie. Patronat Honorowy nad imprezą objęli Marszałek Województwa Łódzkiego oraz Starosta Tomaszowski.

 

 

 

Święto Konstytucji 3 Maja

 

            30 kwietnia 2015 r. w naszej szkole uczniowie zgromadzili się na apelu z okazji 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Apel przygotowała klasa szósta, przedstawiając okoliczności powstania tej ważnej w naszych dziejach ustawy. Natomiast w niedzielę, 3 maja, poczet sztandarowy wraz z Panią dyrektor i wychowawczynią klasy szóstej udali się do Inowłodza. Tam wzięli udział we mszy świętej w intencji ojczyzny. Po mszy wszyscy uczestnicy wraz z pocztami sztandarowymi udali się pod płytę pamiątkową. Odśpiewano hymn państwowy i głos zabrał Wójt Gminy Inowłódz Pan Bogdan Kącki. Następnie delegacje złożyły kwiaty pod tablicą pamiątkową, a Inowłodzkie Bractwo Rycerskie oddało salwę honorową. W ten sposób uczciliśmy to ważne święto narodowe.

 

 

 

VIII Powiatowy Konkurs Ortografii Angielskiej

„ACE OF SPELLING 2015”

w Brzustowie

 

            20 marca 2015 r. w Szkole Podstawowej w Brzustowie odbył się VIII Powiatowy Konkurs Ortografii Angielskiej „ACE OF SPELLING 2015”.

Głównym celem konkursu była popularyzacja języka angielskiego wśród młodzieży, kształtowanie twórczych postaw, motywowanie do nauki języka oraz nabywanie umiejętności pozytywnej rywalizacji.

            Organizatorem konkursu była Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brzustowie oraz Szkoła Języka Angielskiego Bingo School w Tomaszowie Maz.  

 

      

          

  Konkurs Ortografii Angielskiej „ACE OF SPELLING 2015” adresowanybył do uczniów kl. IV – VI szkół podstawowych powiatu tomaszowskiego. Zgodnie z regulaminem, uczniowie przystępujący do konkursu musieli napisać poprawnie tekst w języku angielskim dyktowany przez lektora i wykazać się umiejętnością rozumienia ze słuchu oraz znajomością ortografii i fonetyki angielskiej.

            Tytuł „ACE OF SPELLING 2015” otrzymała Natalia Kałużna, uczennica kl VISzkoły Podstawowej nr 1 w Tomaszowie Maz.,podopieczna Pani Moniki Maciejewskiej, stając się tym samym Mistrzem Ortografii Angielskiej 2015.

I wicemistrzem został uczeń Pierwszej Chrześcijańskiej Szkoły Podstawowej „Tomek” w Tomaszowie Maz. – Bartosz Ferensztajn.

II wicemistrzami zostali ex aequo:Filip Jędrychowicz ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Tomaszowie Maz. oraz Kacper Dąbrowski ze Szkoły Podstawowej w Smardzewicach. Wyróżnienia otrzymali : Nikola Grochowska z Pierwszej Chrześcijańskiej Szkoły Podstawowej „Tomek” w Tomaszowie Maz. iJakub Nowak ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Tomaszowie Maz.  

Wręczenia nagród i dyplomów uczestnikom konkursu oraz ich opiekunom dokonał Pan Bogdan Kącki - Wójt Gminy Inowłódz, który wraz z Panem Mirosławem Kuklińskim - Starostą Tomaszowskim byli fundatorami nagród i wyróżnień dla zwycięzców oraz drobnych upominków dla wszystkich uczestników konkursu.

Serdecznie gratulujemy laureatom, a pozostałym uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w tych niezwykle wyrównanych zmaganiach językowych i zapraszamy do szkoły w Brzustowie za rok,na IX Edycję Powiatowego Konkursu Ortografii Angielskiej.

 

 

 

 

"Święto przedszkolaka" w Brzustowie 

       17 marca 2015 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Brzustowie miała miejsce niecodzienna uroczystość - Święto Przedszkolaka. Jak co roku najmłodsi uczniowie z klasy „0” pod bacznym okiem wychowawcy – Pani Romany Stępień, przygotowali program artystyczny. Na scenie zaprezentowali przedstawienie pt. „Przygody niegrzecznej żabki”. Wcześniej samodzielnie wykonali afisz teatralny z zaproszeniem na sztukę.

        Mali aktorzy pokazali zebranym swoje umiejętności aktorskie i wokalne, czym zachwycili przybyłych na uroczystość rodziców, dziadków oraz społeczność szkolną, na czele z Panią dyrektor Iwoną Gabryszewską. Zebrani na uroczystości goście mogli przekonać się, jak bardzo przedszkolaki zmieniły się przez rok pobytu w szkole. Z przyjemnością oglądali jak z nieśmiałych zalęknionych maluchów przeobrazili się w odważnych, wesołych przedszkolaków. Z okazji swojego święta dzieci otrzymały ufundowane przez rodziców książeczki, a także olbrzymi tort. Dużą atrakcją było wspólne zdmuchiwanie świeczek na torcie. W dalszej części uroczystości  maluchy wspólnie rywalizowały w różnych wesołych konkursach oraz zabawach w klasie.

              

 

 

 

 

 

Spotkanie Wielkanocne 

       3 marca uczniowie klas IV i V wzięli udział w warsztatach "Wielkanocne klimaty w tradycji ludowej". Były one zorganizowane przez GOK w Inowłodzu w salach zamku Kazimierzowskiego. Uczniowie mieli możliwość, podczas warsztatów plastycznych, poznać dwie techniki zdobienia jajek - za pomocą wosku i decoupage. Inna grupa wykonywała bibułkowe kwiaty. Część uczniów uczestniczyła w konkursie wiedzy o okresie wielkanocnym. Wśród najlepszych znalazła się Julia Niemiec z kl.V. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni słodkim prezentem.

 

       Po zakończeniu warsztatów plastycznych wystąpił zespół ludowy "Królowianie". Przedstawił dzieciom najważniejsze elementy ludowej tradycji wielkanocnej, łącznie z mokrym dyngusem.

 

       Na koniec dzieci zostały zaproszone na poczęstunek: świąteczny żurek z jajkiem i białą kiełbaską oraz ciasto. Przy okazji zobaczyły jak pięknie można udekorować świąteczny stół. Po posiłku twórczyni ludowa z Brzustowa,  pani Kozera opowiedziała dzieciom, co znajdowało się dawniej w wielkanocnej "święconce".

       Dziękujemy pracownikom GOK-u za pożytecznie i mile spędzony czas.

Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

 

 

 

Turniej Wiedzy Pożarniczej 

       W dniu 4.03.2015r. w Inowłodzu odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Brało w nim udział troje uczniów z kl.6 - Paulina Kopacz, Arkadiusz Wrzosek i Konrad Panfil. Uczniowie rozwiązywali zadania testowe, a następnie odpowiadali ustnie na wylosowane pytania. Niestety nie udało im się zakwalifikować do wyższego etapu turnieju, ale na pocieszenie za udział w nim otrzymali upominki.

 

 

 

Grupa T

                Mieliśmy niezwykłą przyjemność gościć u siebie Fundację „Grupa T”.

 

 

 

            W dniu 29.01.2015r. aktorzy wystawili sztukę pt. „Strach ma wielkie oczy” o tematyce profilaktycznej. Spektakl poruszał problemy związane z uzależnieniami od alkoholu, agresją oraz przemocą. Widowisko spełniło nasze oczekiwania dając dzieciom dużą porcję walorów edukacyjnych, a przy było dla nich niepowtarzalną okazją do bezpośredniej zabawy z aktorami (publiczność aktywnie uczestniczyła w przebiegu wydarzeń). Spektakl miał charakter edukacyjny, a dzięki zabawnie opowiedzianej historii skupiał uwagę najmłodszych widzów do samego końca. Na zakończenie artyści przeprowadzili pogadankę.

 

Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

 

 

 

Ferie zimowe

W czasie ferii zimowych, które rozpoczynają się 2 lutego 2015 r., Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brzustowie będzie miejscem różnorodnych propozycji spędzenia czasu wolnego dla uczniów:

1) zajęcia sportowe :

  a) ping-pong

  b) piłka nożna

  c) łucznictwo

2) zajęcia artystyczne:

  a) warsztaty w zakresie wycinanki ludowej – prowadzenie Pan Aleksander Dutkiewicz

  b) kolaż

  c) małe krawiectwo

3)  „salon piękności”

4)   edukacyjne rozrywki umysłowe: szarady, rozsypanki wyrazowe, skojarzenia itp.

 

 

Zajęcia będą odbywały się w pierwszym tygodniu ferii, codziennie, w godzinach 9.00- 12.00. Będą wspierane finansowo przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Inowłodzu. W ramach pozyskanych środków zostaną zakupione materiały niezbędne do organizacji zajęć warsztatowych i salonu piękności oraz nagrody dla zwycięzców turniejów sportowych.

 

 

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Brzustowie mają również możliwość skorzystania z zimowiska w Prudniku, organizowanego i dofinansowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci oraz z kolonii w Borach Tucholskich organizowanych przez Towarzystwo Nasze Szwederowo.

Dyrektor Szkoły

Iwona Gabryszewska

 Zdjęcia z ferii w zakładce Galeria.

 

 

Dzień Babci i Dziadka 

       Jest taki jeden dzień w szkole w Brzustowie, na który czekają przez cały rok babcie i dziadkowie. To dzień, w którym zostają zaproszeni na uroczystość szkolną przez swoje wnuczęta.

 

 

        21 stycznia br. ,pół godziny przed rozpoczęciem ,zaczęli napływać pierwsi goście, a o 12.30 górny korytarz  wypełniony był po brzegi przez zaproszone babcie i dziadków.

 

       Uroczystość poprowadziła dyr. szkoły, p. Iwona Gabryszewska. Ciepło witając przybyłych,  podkreśliła, jak wiele znaczy miłość babć i dziadków w wychowaniu wnuków. Zaprosiła gości na program artystyczny przygotowany przez dzieci.

 

       Najpierw wystąpili uczniowie klas starszych, prezentując wesołą historię diabła, którego wyrzucono z piekła  i  tak spodobało mu się bycie dobrym, że  już tam nie wrócił. Potem na scenę wkroczyły młodsze dzieci. Bawiły babcie i dziadków piosenkami z czasów ich młodości, zachęcając do wspólnego śpiewania. Entuzjazm publiczności wzbudziła „kapela cygańska” z wirującym tancerkami we wspaniałych, barwnych strojach, a rozbawił występ taneczno-wokalny przedszkolaków raz udających krasnoludki, raz kaczuszki.

 

 

       Spotkanie upłynęło w ciepłej, serdecznej, rodzinnej atmosferze. W momencie życzeń wzruszenie ogarnęło nie tylko dorosłych, udzieliło się i dzieciom, którym za zaproszenie i piękny występ w imieniu wszystkich babć i dziadków podziękowała p. Barbara Walasik.

        Impreza skończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez mamy.

 

Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

 

 

 

"Jasełka" w Publicznej Szkole Podstawowej 

im. Jana Pawła II w Brzustowie

 

W piątek 19 grudnia 2014 r. uczniowie kl. IV-VI pod kierunkiem nauczycieli: Pani Jolanty Kopacz i Małgorzaty Koselak przygotowali wspaniałe Bożonarodzeniowe Jasełka. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wcieliły się w role aniołów, diabłów, pastuszków, Trzech Króli, Maryi i Józefa.  Przedstawienie mógł podziwiać wyjątkowy gość Pan Bogdan Kącki - Wójt Gminy Inowłódz, uczniowie szkoły, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz rodzice uczniów.

 

 

                                      

Na zakończenie występu uczniów Pan Bogdan Kącki,  oraz Pani Iwona Gabryszewska - Dyrektor Szkoły,  złożyli wszystkim życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia. 

Po przedstawieniu odbył się tradycyjny wigilijny poczęstunek, podczas którego wszyscy podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia.

 

 

        

Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

 

 

50- lecie naszej szkoły

 

W piątek, 14 listopada 2014 roku Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brzustowie obchodziła uroczyście jubileusz 50-lecia. Obchody rozpoczęły się mszą świętą w kościele parafialnym w Brzustowie.
Następnie uczestnicy przeszli do hali sportowej w szkole, gdzie Iwona Gabryszewska – dyrektor szkoły, powitała zaproszonych gości, wśród których był Wójt Gminy Inowłódz. Powitała też pozostałych gości, osoby sprawujące funkcje dyrektora w poprzednich latach, nauczycieli, uczniów i mieszkańców Brzustowa.

Program artystyczny poprowadziły: Anna Dutkiewicz i Aleksandra Koselak – nauczycielki  Szkoły Podstawowej w Brzustowie. Uczestnicy mieli możliwość podziwiać występy młodszych i starszych uczniów szkoły. Wystąpił Dziecięcy Zespół „Cekinki” i Zespół Pieśni i Tańca „Brzustowianie”. Wiele życzeń, kwiatów i upominków zostało przekazanych z okazji tego jubileuszu na ręce Iwony Gabryszewskiej.
Na zakończenie goście zostali zaproszeni na poczęstunek, gdzie największą atrakcją był wielki, wspaniały tort.

Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

 

 

POWRÓT

 

 

 

 

Kontakt:

 

 

Publiczna Szkoła Podstawowa

im. Jana Pawła II

 

97-215 Inowłódz

Brzustów 1

tel. (44) 710-01-10

 

szkolabrzustow@interia.pl

 

 

 

Administrator: dawiderach@wp.pl